Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Liga Światowa bez Castellaniego, Poglajena i Romanuttiego

Liga Światowa bez Castellaniego, Poglajena i Romanuttiego

fot. archiwum

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Julio Velasco, zobligowany był do podania szerokiej kadry na tegoroczną Ligę Światową. W składzie pojawiło się kilku debiutantów, a co za tym idzie zabrakło miejsca dla kilku dotychczasowych reprezentantów.

Julio Velasco, który po kilkunastu latach pracy poza ojczyzną powrócił do Argentyny, by poprowadzić reprezentację swojego kraju, podał szeroki skład, który przystąpi do rywalizacji w Lidze Światowej. W składzie tym, co ciekawe, zabrakło obu Argentyńczyków, którzy w minionym sezonie klubowym występowali w barwach Effectora Kielce. O ile w przypadku Bruno Romanuttiego decyzja ta może być podyktowana faktem, iż nie miał on na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zbyt wielu okazji do grania, zatem trener potrzebuje więcej czasu, by ocenić potencjał zawodnika, o tyle Cristian Poglajen był jedną z najjaśniejszych i najrówniejszych postaci występujących w kieleckiej drużynie. Nie są oni jednak wielkimi nieobecnymi argentyńskiej reprezentacji. Największe zaskoczenie budzi bowiem brak syna byłego szkoleniowca reprezentacji Polski, Daniela Castellaniego – Ivana. Pewne miejsce w składzie na chwilę obecną mają natomiast Uriarte i Conte, grający w Skrze oraz Bengolea z Olsztyna i Gonzalez z BBTS-u.

– Wszyscy zawodnicy, którzy dzisiaj nie są w reprezentacji, mogą do niej wejść jutro – deklaruje szkoleniowiec „Albicelestes”. – Możliwości są otwarte dla każdego, bo kadra nie jest zamkniętą grupą. „Pepe” Gonzalez (José Luis Gonzalez – przyp. red.) trenuje jako przyjmujący, ale równie dobrze może grać na ataku. Federico Pereyra wraca do gry po przekątnej. Jest też kilku siatkarzy z UPCN, jak chociażby libero Sebastián Garrocq, którzy bardzo mi się podobają. Mamy wielu dobrych graczy, szczerze mówiąc, ich liczba mnie zaskoczyła – przyznaje Velasco.

Skład reprezentacji Argentyny na Ligę Światową:
Rozgrywający: Nicolás Uriarte, Luciano DeCecco, Demián González
Przyjmujący: Agustin Ramonda, Rodrigo Quiroga, Pablo Bengolea, Facundo Conte, José Luis Gonzalez, Lucas Ocampo, Javier Filardi
Atakujący: Federico Pereyra, Alejandro Toro, Luciano Zornetta
Środkowi: Sebastian Solé, Gustavo Porporatto, Facundo Imhoff, Pablo Crer, Martin Ramos, Maximiliano Gauna
Libero: Sebastian Garrocq, Franco Massimino, Sebastián Closter 

źródło: clarin.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved