Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Julien Lyneel zerwał więzadła krzyżowe

Julien Lyneel zerwał więzadła krzyżowe

fot. archiwum

Julien Lyneel przymierzany do PGE Skry Bełchatów, w której zastąpić miałby swojego rodaka Stéphane'a Antigę, nie wystąpi w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Na jednym z treningów zawodnik zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go dłuższa przerwa w grze.

Francuski przyjmujący podczas czwartkowego treningu nabawił się kontuzji kolana. Przeprowadzone badania wykazały zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie, a więc zawodnika czeka dłuższa przerwa w grze – na pewno nie wystąpi w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. Dla reprezentacji Francji to spore osłabienie, bowiem dwudziestoczterolatek stanowił jeden z głównych filarów kadry narodowej. Niebiesko-biało-czerwoni mają przed sobą rywalizację w fazie grupowej z Argentyńczykami, Niemcami oraz Japończykami.

W swoim oświadczeniu zawodnik napisał: „To oficjalne – zerwanie więzadeł krzyżowych w kolanie. Nie muszę chyba dodawać, jak bardzo jestem rozczarowany i smutny. Jedyne, co w tej chwili mogę powiedzieć, to podziękować wszystkim i wyrazić moją wdzięczność wobec tych, którzy wspierają mnie, będąc blisko lub daleko, a także życzyć powodzenia moim kolegom, przed którymi całe lato walki. Jeśli chodzi o mnie, muszę z cierpliwością i pokorą znieść kontuzję, odpocznę przez kilka miesięcy, nacieszę się rodziną, dziewczyną, przyjaciółmi, aż w końcu wrócę, silniejszy niż wcześniej”.

Co w obecnej sytuacji zrobią włodarze klubu z Bełchatowa? Już raz zaryzykowali, kontraktując Facundo Conte, który zmagał się z kontuzją barku. Argentyńczyk w początkowej fazie sezonu nie stanowił wsparcia dla zespołu, jednak w decydującym momencie jego forma znacząco wpłynęła na sukces Skry – mistrzostwo Polski. Czy z Julienem Lyneelem będzie podobnie? Przekonamy się niebawem.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved