Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: Jest satysfakcja, ale ze sporym niedosytem

Bogdan Serwiński: Jest satysfakcja, ale ze sporym niedosytem

fot. Cezary Makarewicz

Prowadzony przez Bogdana Serwińskiego Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna sezon 2013/2014 zakończył na szóstym miejscu. - Jesteśmy zespołem walecznym, jednak szóste miejsce w lidze jest średnim osiągnięciem - przyznał szkoleniowiec "Mineralnych".

Bogdan Serwiński, który z klubem z Muszyny związany jest od wielu lat, mimo zaledwie szóstego miejsca może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Sam doskonale zdaje sobie sprawę, że obecnie o tym, w jakim zespole zagra dana zawodniczka, w dużej mierze decydują kwestie finansowe, a Muszynianka nie jest w stanie przebić ofert rywali. – Spokój zmącił mi niedzielny przegrany mecz w Bielsku-Białej. Gdyby zakończył tak, jak się spodziewaliśmy, to teraz powiedziałbym, że sezon był naprawdę bardzo udany. Niestety, przegraliśmy walkę o piąte miejsce. Puchary CEV i Polski pokazały, że jesteśmy zespołem walecznym, jednak szóste miejsce w lidze jest średnim osiągnięciem. Generalnie jest we mnie pewnego rodzaju satysfakcja, ale z takim sporym niedosytem – powiedział trener Serwiński.

Ze względu na ograniczony budżet, jakim dysponuje drużyna znad Popradu, pojawiają się wracające w pewnym sensie jak bumerang wątpliwości co do tego, czy warto jest występować w europejskich pucharach. Co prawda Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna nie zdołała w sportowej rywalizacji wywalczyć możliwości występu w Pucharze Challenge, jednak być może ATOM Trefl Sopot otrzyma dziką kartę uprawniającą do gry w Lidze Mistrzyń, a wówczas przed muszyniankami otworzy się furtka. – W klubie bardzo mocno rozmawiamy, czy w kontekście możliwości zespołu, a do tego gra w Europie to przecież także olbrzymie koszta, nie lepiej skoncentrować się na występach w lidze i tutaj odnieść sukces. Dyskusja trwa – wprost mówił szkoleniowiec. Komfort w prowadzeniu tego typu rozmów daje fakt, iż sponsorzy drużyny nie zawarli w umowach warunku co do występów zespołu na międzynarodowych arenach. – Budżet będziemy mieć podobny do minionego sezonu. Naszą rolą jest zbudowanie zespołu z większymi niż obecnie możliwościami. Będzie nam teraz łatwiej przygotować drużynę pod względem kolektywu, a nim można osiągnąć sporo. I właśnie kolektywem spróbujemy rywalizować z rywalami opartymi o gwiazdy – powiedział Serwiński pytany o to, czy można spodziewać się jakiegoś głośnego transferu. Rzeczywiście, w obecnym sezonie trener będzie miał więcej czasu na budowanie zgrania w drużynie, bowiem już w maju rozpoczęły się intensywne rozmowy z zawodniczkami.

Z pewnością sporym wzmocnieniem zespołu jest Natalia Kurnikowska, która ma za sobą na tyle udany sezon, iż otrzymała powołanie do reprezentacji Polski. – Natalia? Przed nią otwarta droga, żeby osiągnąć wysoki i ustabilizowany poziom. To bardzo inteligentna dziewczyna i dobrze zdaje sobie sprawę, że to określenie „otwarta droga” oznacza, iż dopiero zaczyna się czas ciężkiej pracy. Ale ona robotę wykona – zapewnił szkoleniowiec Muszynianki.źródło: dziennikpolski24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved