Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Sparingi Sady Cruzeiro z kadrą Brazylii na remis

Sparingi Sady Cruzeiro z kadrą Brazylii na remis

fot. cbv.com.br

Siatkarze Sady Cruzeiro weszli w ostatni etap przygotowań do Klubowych Mistrzostw Świata, których będą gospodarzami. Zespół Marcelo Mendeza rozegrał dwa sparingi z niepełnym składem reprezentacji Brazylii. Obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu.

Oba mecze kontrolne odbyły się w hali Mineirinho, która będzie areną zmagań ośmiu najlepszych zespołów świata od 5 do 10 maja. Trener Marcelo Mendez mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników, natomiast drugi trener reprezentacji Brazylii, Rubinho, do gry desygnował dosyć młody i eksperymentalny skład. Obaj szkoleniowcy umówili się na rozegranie pięciu setów. W pierwszej partii lepsi okazali się gracze w żółto-zielonych strojach, którzy wygrali 25:22, natomiast w kolejnych czterech odsłonach lepsi byli gracze z Belo Horizonte. – Spotkania towarzyskie są dla nas bardzo ważne. Minęły prawie trzy tygodnie, odkąd zakończyliśmy zmagania w Superlidze i te dwa sparingi pozwolą nam na nowo wrócić do rytmu meczowego. Każdy musi dostać swoją szansę, by poczuł piłkę, poczuł grę. To kolejny etap w drodze do dobrego przygotowania się do Klubowych Mistrzostw Świata – powiedział po meczu trener Sady, Marcelo Mendez.

Sada Cruzeiro – reprezentacja Brazylii 4:1
(22:25, 25:18, 25:18, 25:23, 15:8)

Drugi pojedynek sparingowy odbył się w czwartek 1 maja. Tym razem kadrowicze z Kraju Kawy wzięli rewanż na swoich kolegach i wygrali w takim samym stosunku – 4:1. Cały pojedynek był niezwykle wyrównany, o czym świadczą wyniki trzech setów, które rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi. Opiekun Sady nie wpuścił na boisko jednego ze swoich liderów, Yoandry Leala, który po środowym meczu kontrolnym narzekał na drobny uraz stawu skokowego. Więcej minut na parkiecie spędzili za to Kadu, Levi Kachel, Leozinho, Luis Diaz i Eder Carbonera. – My sportowcy jesteśmy przyzwyczajeni, że musimy trenować i pracować, podczas gdy inne osoby mają dzień wolny. W drugim meczu zastąpiłem Leala, ale jego uraz nie jest poważny. Mamy bardzo dobry sztab medyczny, który na pewno postawi go na nogi. Każdy z nas jest głodny gry, a teraz ja trochę skorzystałem na tym, że Yoandry nie mógł zagrać. Mamy bardzo silny zespół i w każdym momencie każdy z nas jest w stanie wejść i pomóc drużynie – podsumował wenezuelski przyjmujący Sady, Luis Diaz.Sada Cruzeiro – reprezentacja Brazylii 1:4
(25:16, 24:26, 25:27, 21:25, 32:34)

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved