Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Sparing uczniów i absolwentów częstochowskiego Norwida

Sparing uczniów i absolwentów częstochowskiego Norwida

fot. archiwum

Jak odpoczywać, to najlepiej aktywnie - z tego założenia wyszli młodzi sportowcy, którzy 1 maja w hali częstochowskiego Norwida rozegrali towarzyski mecz. Po obu stronach siatki tym razem spotkali się obecni uczniowie klasy sportowej, a także absolwenci szkoły.

W szeregach byłych już uczniów zagrali Nikodem Wolański i Mateusz Bieniek z Effectora Kielce, Adam Kowalski – libero Czarnych Radom, Tomasz Matuszczyk na co dzień broniący barw młodej drużyny AZS-u Częstochowa, Maciej Borris z drugoligowego AKS-u Łódź, a także Wiktor Wysocki – tegoroczny maturzysta. Ich skład uzupełnili Aleksander Niczke i Kacper Kordowski. Po przeciwnej stronie siatki stanęli, wciąż uczący się w Norwidzie, młodzi adepci klasy o profilu siatkarskim, pod wodzą trenera Piotra Stachury. Dla zawodników Exact Systems Norwid Częstochowa mecz ten był świetną okazją do treningu przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski, które w tym roku rozgrywane będą w Nowym Tomyślu. – Obecnie przygotowujemy się do turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów, trenujemy dwa razy dziennie. Cieszymy się, że nasz trener zorganizował tego typu sparing, był on świetnym sprawdzianem przed zbliżającą się imprezą. Każdy z nas miał okazję do zaprezentowania się, a także do treningu ze starszymi kolegami, takie doświadczenia są niezwykle cenne – powiedział rozgrywający z Częstochowy, Szymon Morga.

Wydawać się mogło, że mecz ten potraktowany zostanie raczej w formie zabawy, ale już na początku widać było mobilizację po obu stronach siatki. Starsi zawodnicy bardzo chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, z kolei młodsi za wszelką cenę chcieli dorównać im kroku. Dlatego też mecz ten naprawdę mógł się podobać, a niektóre akcje stały naprawdę na tym najwyższym poziomie. Szczególnie efektownie prezentowała się para Wolański – Bieniek, która na co dzień wspólnie trenuje i gra w Kielcach, jej zgranie nie mogło pozostać niezauważone. Zawodnicy rozegrali cztery sety, w których to lepszymi okazali się absolwenci szkoły. Podczas spotkania obie drużyny wymieniały się uwagami, starsi koledzy przekazywali młodszym siatkarzom cenne wskazówki, nie brakowało również zabawnych momentów. Na twarzach zawodników widniały uśmiechy, wszyscy świetnie się bawili, zdobywając tym samym cenne doświadczenie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved