Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Powstaje nowa potęga w brazylijskiej Superlidze kobiet

Powstaje nowa potęga w brazylijskiej Superlidze kobiet

fot. FIVB

Rozpad zespołu z Campinas spowodował, iż na brazylijskim rynku pojawiło się kilka wolnych, dobrych zawodniczek. Sytuację wykorzystał Banana Boat/Praia Clube, który zakontraktował m.in. Tandarę Caixetę. Do Uberlandii z Dąbrowy Górniczej trafi także Sassa.

Medyczny gigant Amil z końcem sezonu 2013/2014 wycofał się z finansowania zespołu Volei Campinas. Z drużyną niedawno pożegnał się także trener Ze Roberto, a jego następcą został dotychczasowy asystent Paulo Coco. Nowego szkoleniowca czeka niełatwe zadanie budowy nowej drużyny, z którą żegna się większość zawodniczek. Najgorętszymi „towarami” z Campinas są: Walewska Oliveira, Natalia Pereira, Carol Gattaz, najlepsza atakująca ligi Tandara Caixeta i Amerykanka Kristin Hildebrand. Ostatnia już jakiś czas temu zapowiedziała, że po sezonie opuszcza Campinas, natomiast o planach całej reszty do niedawna było cicho.

Kłopoty finansowe Volei Campinas bardzo szybko wykorzystały inne zespoły. Unilever Rio de Janeiro jest już „po słowie” z Natalią Pereirą, E.C. Pinheiros zakontraktował Rosamarię, do Brasilii Volei trafiła Priscila Heldes, a blisko przenosin do tego klubu jest także Angelica. Najgorętszym nazwiskiem z byłego Amilu Campinas jest jednak Tandara Caixeta, na którą sidła zarzucił zespół z Uberlandii, a mianowicie Banana Boat/Praia Clube. Ćwierćfinalista poprzednich rozgrywek snuje mocarstwowe plany, a Tandara miałaby być jedną z wiodących postaci w tej ekipie. – Jesteśmy blisko potwierdzenia podpisania umowy z Tandarą, ale także z innymi zawodniczkami. Na razie musimy wstrzymać się z ogłoszeniem wszystkich nazwisk i transferów, bo siatkarki mają jeszcze ważne umowy ze swoimi poprzednimi klubami. Ogłosimy wszystko za pośrednictwem naszego biura prasowego w niedalekiej przyszłości – poinformował kierownik zespołu, Andre Lelis.

Niedawno z zespołem z Uberlandii kontrakt podpisał trener Ricardo Picinin oraz była środkowa Unileveru Rio de Janeiro, Natasha. Kolejnymi wzmocnieniami Banana Boat mają być: rozgrywająca Karine Guerra z Volero Zurych, Kubanka Daymi Ramirez oraz dobrze znana w Polsce przyjmująca Welissa Gonzaga „Sassa”. Pierwsza z nich będzie rywalizowała o miejsce w składzie z Ju Carrijo, która niedawno przedłużyła swoją umowę z klubem. Druga, Kubanka Ramirez, miała już okazję występować w Praia Clube w sezonie 2010/2011, więc będzie to dla niej powrót na stare śmieci. W minionym sezonie Daymi Ramirez reprezentowała barwy aż trzech zespołów: Halkbanku Ankara, Igtisadchi Baku oraz chińskiego Fujian. Po sezonie zakończonym bez zdobyczy medalowej zmiany szykują się także w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, z którego odejdzie Sassa. Brazylijka w Uberlandii ma zająć miejsce Michelle Pavao, która może opuścić klub i przenieść się do jednego z ligowych potentatów lub wyjechać poza granice Brazylii. Według portalu Globo cała czwórka uzgodniła już warunki finansowe, a umowy tylko czekają na podpisanie.Oprócz Ju Carrijo swoją przygodę z Banana Boat przedłużyły także dotychczasowe reprezentantki klubu: libero Tassia, środkowe Aline, Leticia Hage i Natalia oraz przyjmująca Isabela.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved