Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Hain: To był udany sezon

Piotr Hain: To był udany sezon

fot. Cezary Makarewicz

- Na pewno to był udany sezon. Najważniejsze, że zajęliśmy to piąte miejsce, przed nami europejskie puchary i tym się cieszymy - mówi Piotr Hain, środkowy AZS-u Olsztyn. Jego zespół zajął najlepsze od wielu lat miejsce i powróci na europejskie parkiety.

Rywalizacja o piąte miejsce pomiędzy AZS-em Olsztyn i AZS-em Politechniką Warszawską przypominała swoim scenariuszem trzymający w napięciu thriller – do rozstrzygnięcia tego, kto zajmie piąte miejsce w tym sezonie, potrzebny był piąty mecz. I w nim, tak jak w trzech poprzednich spotkaniach, potrzebnych było pięć setów. W decydującej partii Politechnika prowadziła już 14:10, ale olsztynianom udało się odwrócić losy tego seta i wygrać go 18:16. Nic więc dziwnego, że radość gospodarzy po ostatnim gwizdku sędziego nie miała granic. – Wygraliśmy w dramatycznych okolicznościach, było 14:10 w plecy, wyciągnęliśmy to i wygraliśmy. Niesamowite, co tu więcej dodać. Dawno się tak nie cieszyłem i dzięki tej dramaturgii ta wygrana smakuje podwójnie – nie krył radości Piotr Hain, środkowy olsztyńskiego zespołu.

Piąte miejsce, najlepszy wynik olsztynian od sezonu 2007/2008, kiedy to zajęli trzecie miejsce, jest uwieńczeniem bardzo udanego roku. Olsztynianie przez pewien czas przebywali w ścisłej czołówce tabeli, na jeden tydzień obejmując nawet fotel lidera. Także i dla środkowego akademików ten sezon był udany, bowiem w klasyfikacji najlepiej blokujących zajął pierwsze miejsce, a dobra postawa zaowocowała powołaniem do szerokiej kadry. – Powiedzmy, że tak, to miło, że dostałem powołanie. Na pewno to był udany sezon. Najważniejsze, że zajęliśmy to piąte miejsce, przed nami europejskie puchary i tym się cieszymy – powiedział zawodnik AZS-u.

Czy Piotr Hain i jego koledzy spodziewali się, że ten sezon będzie tak udany? – Na pewno apetyty sami sobie rozbudzaliśmy swoją niezłą grą w trakcie sezonu, ale czy się spodziewaliśmy? Nie wiem, z biegiem czasu na pewno zaczęliśmy wymagać od siebie tego, że może jesteśmy więcej warci niż tylko walki o ósemkę, więc na pewno gdzieś tam w podświadomości siedziało, że powinniśmy zająć to piąte miejsce, skoro je mieliśmy po rundzie zasadniczej, no i obroniliśmy się – podsumował siatkarz olsztyńskiego zespołu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved