Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze zmiany w Krispolu Września

Pierwsze zmiany w Krispolu Września

fot. archiwum

Zapadły już pierwsze decyzje w Krispolu Września. Wiadomo, że trenerem wielkopolskiego zespołu będzie nadal Marek Jankowiak. Z klubem jak na razie pożegnało się trzech zawodników. Z pozostałymi trwają negocjacje.

Siatkarze Krispolu Września jako ostatni dołączyli przed sezonem 2013/2014 do grona pierwszoligowców. Mimo że skład drużyny budowany był na zmagania w II lidze, to z powodzeniem poradziła sobie ona, rywalizując na zapleczu PlusLigi. Niewiele brakowało nawet, aby sprawiła sensację, eliminując w ćwierćfinale Cuprum Mundo Lubin. Ostatecznie jednak po pięciu meczach musiała uznać wyższość miedziowych, a rozgrywki zakończyła na siódmej pozycji.

Po tak udanym, debiutanckim sezonie w I lidze władze klubu zdecydowały się kontynuować współpracę z Markiem Jankowiakiem, który od połowy sezonu 2012/2013 zasiada na ławce trenerskiej Krispolu. Na pewno kluczową sprawą będzie również zatrzymanie w zespole Marcina Iglewskiego, czyli niekwestionowanego lidera, który wielokrotnie udowodnił już, że jest jednym z bardziej wartościowych graczy na pierwszoligowym froncie.

Na razie trwają rozmowy z poszczególnymi zawodnikami. Wiadomo już jednak, że z wrzesińskiej ekipy odejdzie trzech zawodników. W kolejnym sezonie jej barw na pewno nie będzie bronił Michał Dębiec, który był podstawowym libero drużyny prowadzonej przez trenera Jankowiaka. Z wielkopolskim zespołem pożegna się także dwóch innych graczy – Paweł Gajowczyk i Kacper Bielicki. Ten pierwszy to młody atakujący, który do Wrześni przeszedł z AZS-u Zielona Góra, zaś ten drugi to doświadczony środkowy, broniący barw wcześniej Pronaru Hajnówka.Z pewnością to dopiero początek zmian, które zajdą w Krispolu. Pełny skład wrzesińskiego zespołu na nowy sezon ma być znany do końca maja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved