Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze pożegnania w Jastrzębskim Węglu

Pierwsze pożegnania w Jastrzębskim Węglu

fot. archiwum

Po udanym sezonie zwieńczonym zdobyciem brązowych medali PlusLigi w Jastrzębiu-Zdroju następują pierwsze ruchy kadrowe. Z zespołem pożegnał się Belg Simon Van de Voorde oraz Kanadyjczyk z polskim paszportem, Thomas Jarmoc.

Drużyna prowadzona przez Lorenzo Bernardiego w tym sezonie zdobyła dwa cenne medale – brąz Ligi Mistrzów w Ankarze oraz brązowy medal polskiej ekstraklasy. Po udanych rozgrywkach 2013/2014 włodarze Jastrzębskiego Węgla zadecydowali, iż w przyszłym sezonie barw klubu nie będą już bronić dwaj siatkarze: reprezentant Kanady posiadający polski paszport Thomas Jarmoc oraz środkowy kadry Belgii, Simon Van de Voorde.

Pierwszy z wymienionej dwójki sezon rozpoczął jako podstawowy przyjmujący śląskiej ekipy, jednak wraz z kolejnymi spotkaniami jego pozycja zaczęła słabnąć. Ostatecznie Kanadyjczyk stracił miejsce w szóstce w pierwszej części rozgrywek i do wyjściowego składu Jastrzębskiego Węgla już nie wrócił. Drugi z siatkarzy, z którym żegna się ekipa brązowych medalistów ekstraklasy, jest Simon Van de Voorde. 25-letni środkowy może minione rozgrywki zaliczyć do udanych, ponieważ wygrywał rywalizację z Robem Bontje i bardzo często pojawiał się w szóstce u boku Alena Pajenka. Mimo tego dwukrotny mistrz Belgii w barwach Noliko Maaseik musi szukać sobie nowego klubu.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved