Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga włoska K: Zespół Joanny Wołosz z drugą porażką w finale

Liga włoska K: Zespół Joanny Wołosz z drugą porażką w finale

fot. archiwum

Mistrzostwo Włoch coraz bardziej oddala się od Joanny Wołosz i jej drużyny. Unendo Yamamay Busto Arsizio, którego barw broni polska rozgrywająca, przegrał w drugim spotkaniu finałowym 3:0 i tym samym zespół z Piacenzy jest coraz bliżej złotego medalu.

Drugi pojedynek finałowy nie przyniósł niemal w ogóle emocji. Rebecchi Nordmeccanica Piacenza przeważała praktycznie w każdym elemencie, pokazując swoją siłę od początku do końca spotkania. Drużyna Yamamay Busto jedynie w pierwszych akcjach trzeciej odsłony była w stanie choć na chwilę przejąć inicjatywę. Mimo to miejscowe szybko przejęły pałeczkę pierwszeństwa i od połowy partii ponownie przewodziły stawce. Choć Joanna Wołosz ze swoimi koleżankami robiła co mogła, by przedłużyć tę rywalizację, siła gospodyń z Piacenzy nie podlegała tego dnia dyskusji i mecz zakończył się w trzech odsłonach. To druga przegrana zespołu, w którym gra Polka. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a pierwsze starcie przeciwniczki wygrały 3:1.

Po stronie miejscowych świetne zawody rozegrała Lucia Bosetti, która zdobyła dla swojej ekipy 20 punktów (16 atakiem i 4 blokiem). Czterokrotnie zawodniczki z Unendo Yamamay Busto Arsizio zatrzymywała na siatce również Robin de Kruijf, która do punktów zdobytych blokiem dopisała osiem oczek w ataku, notując 44% skuteczności. Co najbardziej rzucało się w oczy, to dużo lepsze przyjęcie drużyny z Piacenzy (88% dobrego i 52% skutecznego, przy 77% i 39% skuteczności w tym elemencie rywalek). Co miało jednak największy wpływ na całokształt pojedynku, to lepiej działający atak miejscowych. Mimo że w drużynie Unendo Yamamay Busto Arsizio Joanna Wołosz starała się równomiernie rozłożyć grę na swoje atakujące, to jednak czy to Serena Ortolani, czy Fracesca Marcon i Valentina Arrighetti w ważnych momentach nadziewały się na blok przeciwniczek. Najwięcej punktów dla drużyny Yamamay Busto zdobyła najbardziej obciążona w ataku Anne Buijs – 15. Zawodniczka zanotowała przy tym 37% skuteczności w ataku (na 38 prób punktowała 14 razy, przy czym dwukrotnie uderzyła w aut i dwa razy została zablokowana). Bezskutecznie wspierać ją próbowały Marcon i Ortolani.

Rebecchi Nordmeccanica Piacenza – Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:0
(25:19, 25:16, 25:22)Stan rywalizacji: 2:0 dla Rebecchi

Składy zespołów:
Rebecchi: Leggeri (5), de Kruijf (12), van Hecke (12), Meijners (12), Ferretti (1), Bosetti (20), Sansonna (libero) oraz Poggi (libero), Bramborova i Vindevoghel
Yamamay: Ortolani (9), Michel (2), Marcon (9), Buijs (15), Arrighetti (4), Wołosz, Leonardi (libero) oraz Garzaro (1), Bianchini, Spirito i Petrucci

Zobacz również:
Wyniki rundy play-off ligi włoskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved