Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Za nami pierwszy dzień turniejów półfinałowych o I ligę

II liga M: Za nami pierwszy dzień turniejów półfinałowych o I ligę

Pierwszy dzień zmagań o pierwszą ligę przyniósł tylko jeden tie-break - rozegrały go drużyny z Rybnika i Krosna, a górą byli siatkarze z Podkarpacia. Swoje mecze wygrały także ekipy z Wrocławia, Wałbrzycha, Spały, Rzeczycy i Zawiercia.

Na początek zmagań w Wałbrzychu siatkarze Gwardii Wrocław i Olimpii Sulęcin zafundowali sobie mały maraton. Pierwszy set trwał aż 38 minut i dopiero po grze na przewagi lepsi okazali się wrocławianie, którzy wygrali tę odsłonę do 29. W drugiej partii siatkarze Gwardii ograniczyli liczbę błędów i w efekcie pokonali łatwo rywali do 18. W trzeciej odsłonie meczu już się wydawało, że nic wielkiego się nie wydarzy i siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska łatwo wygrają także i tę partię. Prowadzili już bowiem kilkoma punktami, kiedy to sulęcinianie wzięli się za odrabianie strat i w pewnym momencie wyszli na prowadzenie. Ten wysiłek im się opłacił, bo wygrali tego seta 27:25. Nie mniej emocji było w czwartej partii, bo wprawdzie przegrana podziałała na wrocławian mobilizująco, to jednak set był bardzo wyrównany, obie ekipy grały punkt za punkt. Dopiero w końcówce gwardzistom udało się uzyskać przewagę i zakończyć to spotkanie.

Olimpia Sulęcin – Gwardia Wrocław 1:3
(29:31, 18:25, 27:25, 23:25)

Początek drugiego spotkania był bardzo wyrównany – 5:5, 13:13. Dopiero w drugiej jego połowie udało się wałbrzyszanom odskoczyć na 16:14, co poskutkowało czasem wziętym przez Michała Dolińskiego. Po przerwie dwupunktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się (18:16), chociaż trzeba oddać, że popsuli bardzo dużo zagrywek, aż sześć. Goście jednak nie pozostali dłużni w oddawaniu punktów i po trzech zepsutych serwisach było już 21:17 dla Victorii PWSZ. W tym momencie o drugi czas poprosił trener Morza, ale niewiele to dało. Miejscowi mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 24:21 i od razu ją wykorzystali.

Drugą partię siatkarze Victorii zaczęli od prowadzenia 4:1, ale przez własne błędy stracili przewagę (4:4). W dalszej części seta udało im się jednak ją odzyskać 10:7, 12:7. W pewnym momencie dystans między oboma zespołami sięgał siedmiu oczek 22:15. Gospodarze nie wypuścili z rąk wypracowanej przewagi i wygrali tę partię do 20. Początek trzeciej odsłony meczu był wyrównany (2:2, 4:4), ale m.in. dzięki dobrym zagraniom Sebastiana Zielińskiego miejscowi odskoczyli na 11:7. Dobra zagrywka wałbrzyszan i kolejny błąd rywali powiększyły prowadzenie podopiecznych Krzysztofa Janczaka na 17:12. Kilkupunktowa przewaga Victorii utrzymywała się już do końca seta, wygranego 25:16.

Morze Bałtyk Szczecin – Victoria Wałbrzych 0:3
(21:25, 20:25, 16:25)

Siatkarze SKS-u Hajnówka jako druga drużyna grupy 4. na początek turnieju półfinałowego o I ligę napotkali na swojej drodze zwycięzcę grupy 3. – SMS Spała. – Celu awansu nikt przed nami nie stawiał, ale my do każdego spotkania podchodzimy z takim nastawieniem, że chcemy je wygrać. Jeżeli nie awansujemy do turnieju finałowego, to nie będzie tragedii, ten sezon i tak trzeba już zapisać na plus – mówił na łamach serwisu sport.pl Jerzy Nowik, trener hajnowian. Jego zespołu nie ominęły wprawdzie problemy zdrowotne, ale zgodnie z zapowiedzią, w dzisiejszym meczu jego zawodnicy powalczyli. Najlepiej chyba to pokazał wynik pierwszego seta, który siatkarze z Podlasia wygrali do 27, jednak w kolejnych partiach już było gorzej. Dwie kolejne łatwo wygrali gospodarze, dopiero w czwartej podopieczni Jerzego Nowika powalczyli, ale to nie wystarczyło, by wygrać.

SMS PZPS Spała – SKS Hajnówka 3:1
(27:29, 25:17, 25:15, 25:23)

Także w drugim spotkaniu turnieju rozgrywanego w Spale górą był przedstawiciel 3. grupy. Caro Rzeczyca w trzech setach pokonało MOS Wola Warszawa. Najwięcej walki było w pierwszej partii, wygranej przez drużynę z województwa łódzkiego do 23. Kolejne partie Caro wygrało już zdecydowanie łatwiej – do 17 i 20. Jutro zespół z Rzeczycy zmierzy się z SMS-em Spała, zaś warszawianie z SKS-em Hajnówka.

Caro Rzeczyca – MOS Wola Warszawa 3:0
(25:23, 25:17, 25:20)

W pierwszym meczu turnieju półfinałowego o I ligę rozgrywanego w Ropczycach gospodarze ulegli 0:3 Warcie Zawiercie. W pierwszym secie podopieczni Alberta Semeniuka potrzebowali zaledwie 18 minut na pokonanie rywala. Po dość łatwo wygranej partii, w drugiej miejscowi stawili opór, przede wszystkim utrudniając grę rywalowi swoją zagrywką. Jednak goście w pewnym momencie włączyli skuteczną grę blokiem i odskoczyli na 14:12, co poskutkowało czasem wziętym przez trenera Ropczyc. Po przerwie zespół z Zawiercia nadal spisywał się dobrze w bloku, dołożył do tego skuteczną obronę i powiększył przewagę. W rezultacie wygrał tę partię do 21. Początek trzeciej odsłony meczu stał pod znakiem dużej liczby błędów na zagrywce, co spowodowało, że początkowo set ten toczył się na przewagi. Dopiero z czasem przyjezdni odskoczyli na 3-4 punkty. Jednak miejscowi odrobili straty (20:19) i o czas zmuszony był prosić Albert Semeniuk. W rezultacie doszło do bardzo zaciętej końcówki trzeciej partii, w której minimalnie lepsi okazali się goście.

Warta Zawiercie – Błękitni Ropczyce 3:0
(25:14, 25:21, 25:22)

Przed turniejem przedstawiciele klubu z Krosna nie ukrywali, że na turniej do Ropczyc jadą z nadziejami na awans. – Wierzę, że chłopcy zagrają trzy dobre mecze i nie przestraszą się żadnego rywala. Oczywiście staram się ściągnąć z nich presję, bo i tak w tym sezonie już dawno temu wypełnili plan minimum – podkreślał przed turniejem na łamach dziennika Nowiny trener Frączek. I jego podopieczni jak na razie spełnili pokładane w nich oczekiwania, bo wygrali pierwsze spotkanie, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Siatkarze z Krosna potrzebowali aż pięciu setów, by pokonać TS Volley Rybnik.

TS Volley Rybnik – PWSZ Karpaty Krosno 2:3
(25:20, 25:18, 21:25, 23:25, 9:15)