Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Znamy kadrę reprezentacji Francji na Ligę Światową

Znamy kadrę reprezentacji Francji na Ligę Światową

fot. FIVB

Laurent Tillie podał listę 22 zawodników, którzy wystąpią w rozgrywkach tegorocznej Ligi Światowej. Wśród powołanych do reprezentacji Trójkolorowych nie zabrakło występujących w Polsce Samuela Tui oraz Nicolasa Marechala, a także paru debiutantów.

W środę szkoleniowiec Les Bleus ujawnił listę 22 zawodników, którzy 10 maja już w komplecie rozpoczną w Tours przygotowania do tegorocznej Ligi Światowej. Niektórzy jego podopieczni czasu na odpoczynek nie będą mieć wiele, bo np. finał francuskiej ligi zostanie rozegrany dopiero 8 maja. W podanej przez Laurenta Tillie kadrze pojawiły się nowe nazwiska – szansę pokazania swoich umiejętności dostanie środkowy Paris Volley, Philippe Tuitoga. Dobry sezon w barwach Spacer’s Toulouse zaowocował także powołaniem dla młodziutkiego Thibaulta Rossarda, który do tej pory reprezentował Francję w kategoriach młodzieżowych. Ponadto w szerokiej kadrze pojawiło się nazwisko Yoanna Jaumela, który razem ze swoim klubem z Ajaccio osiągnął historyczny sukces, po raz pierwszy w historii klubu awansując do półfinałów ligi francuskiej.

Poza debiutantami, w kadrze nie zabrakło zawodników znanych już polskim kibicom, zarówno tych, którzy aktualnie mają za sobą sezon w PlusLidze, jak Samuele Tuia czy Nicolas Marechal, jak i tych, którzy mieli na polskich parkietach okazję występować w latach wcześniejszych – wymieńmy tutaj Antonina Rouziera, Rafaëla Redwitza czy Ludovica Castarda.

Przypomnijmy, że w tegorocznej Lidze Światowej Trójkolorowi zagrają w grupie D, w której zmierzą się z Argentyną, Niemcami i Japonią.Szeroka kadra reprezentacji Francji na Ligę Światową:

Rozgrywający:
Yoann Jaumel (GFCO Ajaccio), Rafaël Redwitz (Montpellier), Toafa Takaniko (Arago de Sète), Benjamin Toniutti (CMC Ravenna)

Atakujący:
Ludovic Castard (AS Cannes), Marien Moreau (Generali Haching), Antonin Rouzier (Bre Lannutti Cuneo), Mory Sidibe (Paris Volley)

Przyjmujący:
Baptiste Geiler (VfB Friedrichshafen), Julien Lyneel (Montpellier), Nicolas Marechal (Jastrzębski Węgiel), Earvin Ngapeth (Casa Modena), Thibault Rossard (Spacer’s Toulouse), Kévin Tillie (CMC Ravenna), Samuele Tuia (Skra Bełchatów)

Środkowi:
Jonas Aguenier (Nantes), Franck Lafitte (Montpellier), Nicolas Le Goff (Montpellier), Kévin Le Roux (Copra Elior Piacenza), Philippe Tuitoga (Paris Volley)

Libero:
Jenia Grebennikov (VfB Friedrichshafen), Nicolas Rossard (Arago de Sète)

źródło: ffvb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved