Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Szanghaj: Porażka i zwycięstwo polskich par

WT Szanghaj: Porażka i zwycięstwo polskich par

Po dwóch porażkach pierwszego dnia zwycięstwo i awans do kolejnej rundy wywalczyli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Porażką natomiast zmagania w fazie grupowej zakończyli Kądzioła i Szałankiewicz. Obydwie pary zagrają w I rundzie.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w trzecim meczu grupy A turnieju w Szanghaju zmierzyli się z rozstawionymi z numerem pierwszym Rosenthalem i Dalhausserem. Polska para w pierwszym secie pojedynku postawiła rywalom trudne warunki i uległa dopiero po grze na przewagi. W kolejnej partii amerykańska para zdominowała wydarzenia na boisku. Polacy nie mieli wiele do powiedzenia w tej odsłonie, przegrywając 11:21.

Polska para, rozstawiona z numerem 22, jutro w I rundzie zmierzy się z Holendrami, Stiekema/Varenhorst, którzy w grupie F odnieśli dwa zwycięstwa. W pokonanym polu po dwusetowym pojedynku pozostawili Brazylijczyków Alisona i Bruno.

Rosenthal/Dalhausser – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0
(24:22, 21:11)

Po dwóch porażkach pierwszego dnia turnieju Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel odnieśli pierwsze zwycięstwo. Po dwusetowym pojedynku pokonali wyżej rozstawionych Brazylijczyków, Vitora Felipe i Evandro. Zarówno w pierwszej partii, jaki w drugim secie Polscy siatkarze kontrolowali wydarzenia na boisku. W efekcie rozstawieni z numerem 12 Polacy odnieśli pewne zwycięstwo, odpowiednio do 17 i 16.

W kolejnej rundzie Fijałek i Prudel zmierzą się z parą Huber/Seidl. Austriacy w turnieju WT w Szanghaju zostali rozstawieniu z numerem 23. Z fazy grupowej Huber i Seidl awansowali po odniesieniu dwóch zwycięstw, ulegając tylko Włochom, Nicolai/Lupo.

Vitor Felipe/Evandro BRA – Fijałek/Prudel 0:2
(17:21, 16:21)