Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wojciech Kasza odchodzi z AGH 100RK AZS Kraków

Wojciech Kasza odchodzi z AGH 100RK AZS Kraków

fot. Damian Wójcik

We wtorek podczas zebrania zarządu krakowskiego klubu, dotychczasowy szkoleniowiec AGH 1000RK AZS Wojciech Kasza poinformował o nieprzedłużaniu kontraktu z klubem. Powodem jego decyzji były głównie względy osobiste.

Mimo że władze klubu zgłosiły chęć dalszej współpracy z trenerem, ten nie zdecydował się na pozostanie w Krakowie. Swoje zajęcia z zawodnikami trener Wojciech Kasza prowadzić będzie do 31 maja, w którym to dniu wygasa jego umowa z klubem. – Powodem mojej decyzji są wyłącznie względy osobiste, chcę więcej czasu spędzać z rodziną. Treningi z zawodnikami będę prowadził do końca maja – powiedział Wojciech Kasza. Zarząd już zaczyna szukać jego zastępcy, a także powoli zastanawiać się nad listą zawodników na następny sezon. – Będę się starał pomóc w znalezieniu nowego szkoleniowca, mamy już nawet pewne sugestie, ale sprawa wciąż pozostaje otwarta – dodał dotychczasowy trener krakowskich siatkarzy. Sytuacja zespołu AGH 100RK AZS Kraków nie jest łatwa, ponieważ wciąż nie wiadomo, w której lidze w przyszłym sezonie będzie im dane zagrać. Przypomnijmy, że klub z grodu Kraka po czterech meczach z beniaminkiem z Tychów nie zdołał utrzymać się na zapleczu ekstraklasy. Jednak władze ligi planują jej powiększenie, dodatkowo możliwym jest awans zespołów z Będzina i Lubina do PlusLigi, tak więc sprawa dalszej gry AGH w pierwszej lidze pozostaje otwarta. Sytuacja może wyjaśnić się już niedługo, bowiem właśnie zaczynają się turnieje o awans na zaplecze ekstraklasy, a także ma zapaść decyzja Profesjonalnej Ligi Siatkówki o powiększeniu jej. – Wciąż nie wiemy, w której lidze dane nam będzie w przyszłym sezonie grać. Czekamy na decyzję w sprawie poszerzenia PlusLigi. Mam nadzieję, że wciąż będziemy występować na boiskach zaplecza ekstraklasy. Póki co jesteśmy w kropce, bo nie wiemy, na którą ligę mamy kompletować skład – powiedział kierownik drużyny, Paweł Janas.

Zarząd już zaczyna powoli zastanawiać się nad listą zawodników na nowy sezon. Przed poprzednim postawiono na młodych zawodników, bez przeszłości pierwszoligowej. Jak się okazało, młodość i nieokiełznanie nie szły w parze z wynikami, a zawodnicy wciąż potrzebowali zbierać niezbędne doświadczenie. Ci, którzy mieli być pewniakami w kadrze trenera Wojciecha Kaszy, szybko przestali nimi być, zapisując kolejne spotkania w kwadracie dla zawodników rezerwowych. Jednak jak zapewniają rządzący klubem, trzon drużyny ma pozostać taki sam. Sporym utrudnieniem jest kontuzja, której podczas Akademickich Mistrzostw Polski nabawił się niekwestionowany lider krakowskiego beniaminka – Patryk Łaba, który obecnie czeka na zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w kolanie. Jego brak przynajmniej na początku przyszłego sezonu może okazać się kluczowy, bowiem ciężko będzie zastąpić tak charyzmatycznego i walecznego zawodnika jakim na pewno jest kapitan zespołu.

Kto zastąpi trenera Wojciecha Kaszę, w której lidze wystąpi krakowski AGH, a także kto z niego odejdzie, a kto pozostanie? Na te pytania odpowiedź poznamy wkrótce, bowiem zarząd klubu już szuka osoby, która zastąpi byłego już trenera, a także zawodników, którzy będą w stanie walczyć o jak najlepsze wyniki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved