Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Żurowska: Chcielibyśmy zamknąć skład do końca maja

Joanna Żurowska: Chcielibyśmy zamknąć skład do końca maja

fot. archiwum

Po zdobyciu tytułu włodarze Chemika Police już myślą o budowaniu zespołu na kolejny sezon. - Na razie się rozglądamy. Jednak musimy też pamiętać, że niektórych wymagań finansowych nie jesteśmy w stanie spełnić - przyznała prezes Chemika Police.

Dominując nad kolejnymi rywalkami, siatkarki Chemika Police sięgnęły po historyczny dla klubu tytuł mistrza kraju. Tym samym beniaminek siatkarskiej ekstraklasy, naszpikowany gwiazdami, zanotował wymarzony debiut na parkietach ORLEN Ligi. Jak podkreślają przedstawiciele klubu z Polic, mimo niekwestionowanego sukcesu, nie jest to ostatnie słowo policzanek. Teraz przed władzami klubu spore wyzwanie, jakim będzie budowanie drużyny mającej bronić trofeum w ligowym starciu, ale i mogącej powalczyć na europejskich parkietach.

Krótko po ostatnich rozstrzygnięciach na ligowych parkietach okres transferowy nabiera rozpędu. Sporo mówi się o wzmocnieniach w szeregach mistrzyń Polski, Chemika Police. Do zespołu przymierzana była nawet Jovana Brakocević. – Na razie się rozglądamy i bierzemy pod uwagę wszystkie zawodniczki. Oczywiście, że chcielibyśmy, aby Brakocević nas wzmocniła. To klasa światowa. Jednak musimy też pamiętać, że niektórych wymagań finansowych nie jesteśmy w stanie spełnić. Rozglądamy się i razem z trenerem myślimy, kto byłby wzmocnieniem, ale i realnym celem – w rozmowie z gs24.pl mówi prezes Chemika Police, Joanna Żurowska.

Podobnie jak w zeszłym sezonie przedstawiciele mistrza kraju nie zamierzają czekać na ruch rywali i do końca bieżącego miesiąca mamy poznać skład Chemika Police. – Teraz czeka nas bardzo intensywny okres. Najpierw chcemy spotkać się z kibicami, włodarzami miasta, dzielić się naszym sukcesem. Później poszukiwania ewentualnych wzmocnień, ocena składu razem z trenerem. Rozmowa o założeniach, celach, terminach. Finalnie skład chcielibyśmy zamknąć do końca maja – dodała prezes Żurowska.Czas zmian poprzedzi podsumowanie sezonu. Jak zaznacza prezes Chemika Police, także kwestia ewentualnych wypożyczeń młodych zawodniczek dopiero zostanie omówiona. – To jeszcze nie jest ustalona kwestia. Duże kluby, choćby w Turcji, robią w ten sposób. Wiążą się z młodymi zawodniczkami na kilka lat, później wypożyczają je do innych drużyn, gdzie mają więcej okazji do gry. To rozsądna strategia i być może też o niej pomyślimy – w rozmowie z Głosem Szczecińskim przyznała Joanna Żurowska.

* rozmawiał Rafał Kuliga

źródło: gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved