Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Szanghaj: Polki odpadły w kwalifikacjach

WT Szanghaj: Polki odpadły w kwalifikacjach

Niestety, nie udało się Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej zakwalifikować do turnieju głównego Grand Slam w Szanghaju. Polki wygrały wprawdzie w pierwszej rundzie kwalifikacji, jednak w decydującym spotkaniu uległy parze z Argentyny.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek to jedyna polska żeńska para, która wzięła udział w World Tour w Szanghaju. Polki turniej rozpoczęły od dzisiejszych kwalifikacji. W pierwszej rundzie przeciwniczkami biało-czerwonych był kanadyjski duet Caleigh Whitaker/Kacie MacTavish. Polki dość pewnie wygrały pierwszego seta, w drugim jednak miały sporo kłopotów i uległy rywalkom do 14. Na szczęście nasze zawodniczki wróciły do swojej gry w tie-breaku i po zwycięstwie 15:8 awansowały do kolejnej rundy.

W meczu decydującym o tym, kto zagra w turnieju głównym, Kołosińska i Brzostek zmierzyły się z argentyńską parą Georgina Klug/Ana Gallay. Pierwszy set był bardzo wyrównany, a po zaciętej końcówce z wygranej mogły się cieszyć Polki. W drugim secie jednak biało-czerwone, podobnie jak w pierwszym meczu, nie mogły się odnaleźć na boisku i przegrały łatwo do 11. W tie-breaku Argentynki nie wypuściły już swojej szansy z rąk i wygrywając 15:11, awansowały do turnieju głównego. Tym samym turniej w Szanghaju dla biało-czerwonych zakończył się na kwalifikacjach.