Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Szanghaj: Dwie polskie pary walczą w turnieju głównym

WT Szanghaj: Dwie polskie pary walczą w turnieju głównym

Nie najlepiej rozpoczęły polskie pary rozgrywki Grand Slam w Szanghaju. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz pokonali Włochów, ale przegrali z parą z Kataru. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel doznali dwóch porażek - z Kazachami i Amerykanami.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w Szanghaju trafili do grupy A, gdzie ich pierwszym przeciwnikiem była włoska para Andrea Tomatis/Alex Ranghieri. Polacy spokojnie wygrali pierwszego seta do 16, kontrolując przebieg gry. W drugim mieli już o wiele więcej kłopotów, co wykorzystali rywale, wyrównując stan spotkania. Na szczęście w tie-breaku biało-czerwoni wrócili do swojej gry i wygrywając 15:11, zanotowali na swoim koncie wygraną w pierwszym oficjalnym meczu tego sezonu.

W drugim swoim meczu Kądzioła i Szałankiewicz zmierzyli się z reprezentującymi Katar Tiago De J Santosem i Jeffersonem Santosem Pereirą. Pierwszego seta biało-czerwoni przegrali wyraźnie do 16. W drugim nawiązali już wyrównaną walkę z rywalami, ale również musieli uznać wyższość przeciwników i przegrali do 16. Jutro czeka ich ostatni pojedynek z rozstawionym z „jedynką” w turnieju Seanem Rosenthalem i Philipem Dalhausserem, który może zadecydować o wyjściu z grupy.

Nie wyszedł pierwszy mecz w turnieju Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi. Polacy na inaugurację rozgrywek w grupie E zmierzyli się z Kazachami Aleksiejem Sidorenko i Alexandrem Diaczenko. Nasi reprezentanci dość długo nie mogli znaleźć recepty na grę rywali i pierwszego seta przegrali 17:21. W drugiej partii, dużo bardziej wyrównanej, Polacy bliscy byli doprowadzenia do remisu w tym meczu, jednak po zaciętej końcówce ulegli przeciwnikom 21:23 i zanotowali pierwszą porażkę.

W drugim swoim spotkaniu Fijałek i Prudel zagrali z amerykańską parą Tri Bourne/John Hyden. Polacy ulegli niżej notowanym rywalom w dwóch setach do 17 i 18 i postawili się w bardzo trudnej sytuacji. Jutro czeka ich mecz z Brazylijczykami Vitorem Felipe i Evandro, ale nawet wygrana może nie dać im awansu do kolejnej fazy turnieju.