Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wprowadzenie draftu przesunięte o kilka miesięcy

Wprowadzenie draftu przesunięte o kilka miesięcy

fot. archiwum

Kolejnym krokiem w rozwoju polskiej siatkówki miało być wprowadzenie w PlusLidze draftu. Jednak decyzją PLPS-u zostało ono wstrzymane do końca roku. Spowodowane jest to pracami PZPS-u nad przepisami o przynależności klubowej.

Od kilku lat PlusLiga zmienia swoje oblicze. Najpierw podjęto decyzję o zamknięciu najwyższej klasy rozgrywkowej, następnie zwiększono liczbę zespołów grających w elicie. Kolejnym ruchem miało być wprowadzenie draftu już od sezonu 2014/2015. Jednak decyzją PLPS-u zostało ono odłożone w czasie.

W oświadczeniu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej czytamy między innymi: „Niniejszym zawiadamiamy, że tegoroczny draft się nie odbędzie. Jest to spowodowane zaawansowanymi pracami prowadzonymi w PZPS-ie nad nowymi przepisami o przynależności klubowej oraz transferach. Będą one nawiązywać także do instytucji draftu. Biorąc powyższe pod uwagę, Rada Nadzorcza PLPS SA postanowiła zawiesić obowiązywanie przepisów draftu na okres do końca bieżącego roku tak, że wejdą one w życie ponownie od 2015 roku”.

  

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved