Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Mysłowicach czekają na MŚ U-23 na piasku

W Mysłowicach czekają na MŚ U-23 na piasku

fot. archiwum

Turniej naborowy do 1. klasy gimnazjum w mysłowickim Siatkarskim Ośrodku Szkolnym był okazją do podsumowania dwuletniej działalności programu. Na konferencji poruszono również temat plażowych MŚ U-23, które odbędą się w Parku Słupna.

Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych we wrześniu tego roku będzie obchodził swoje drugie urodziny. W całej Polsce do tej inicjatywy przystąpiło 130 szkół, w tym także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Mysłowicach. Zakrojone na szeroką skalę działania szkoleniowe mają w przyszłości „dostarczyć” reprezentacji Polski nowych kadrowiczów i kadrowiczki, lecz to nie jedyny cel tego projektu. – Celem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych nie jest tylko kształcenie zawodników do reprezentacji Polski, choć to faktycznie jest główny cel. Poza tym chcemy upowszechnić siatkówkę wśród młodzieży, bo wiemy jak mało godzin wychowania fizycznego mamy w szkołach – przyznał szef i koordynator projektu, Waldemar Wspaniały. Aktualnie programem objętych jest około 4700 dzieci, które szkoli prawie 350 trenerów, nauczycieli i koordynatorów. Cały cykl trwa 6 lat – 3 lata gimnazjum oraz 3 lata szkoły średniej. – Wszyscy nauczyciele, trenerzy mają szkolić młodzież w ten sam sposób. Wszystko jest zunifikowane. To projekt długoletni i mam nadzieję, że nikomu nie zabraknie cierpliwości – zakończył Wspaniały.

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył także prezydent Mysłowic Edward Lasok, dyrektor MOSiR-u Mysłowice Bartłomiej Gruchlik oraz jedna z eksportowych par plażowych Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Ich obecność nie była przypadkowa, ponieważ w dniach od 10 do 15 czerwca w Parku Słupna w Mysłowicach odbędą się mistrzostwa świata U-23 w siatkówce plażowej. – Mysłowice siatkówką stoją – tą halową i tą plażową – przyznał prezydent Lasok. Światowy czempionat par do 23. roku życia nie mógł się odbyć bez dodatkowych środków finansowych, które zostały przeznaczone na rozbudowę infrastruktury sportowej. – W poprzednich mistrzostwach brały udział 32 pary męskie i 32 pary żeńskie. W tym roku w rozgrywkach uczestniczyć będzie po 36 par. Z tego względu musieliśmy przebudować boiska w Słupnej. Prace jeszcze trwają – przyznał Bartłomiej Gruchlik. Do tej pory kompleks składał się z 4 boisk głównych oraz boisk treningowych, a na nadchodzącą imprezę zostanie powiększony o dwa boiska główne i dodatkowe boiska rozgrzewkowe. W najbliższych dniach zostaną również dopięte wszystkie umowy sponsorskie.

Doświadczenie pomaga nam lepiej to wszystko organizować, bo dążymy do perfekcji. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze czuć w Mysłowicach i że nasze miasto będzie odebrane jako gościnne – powiedział prezydent Mysłowic. Podczas konferencji ogłoszono również, że ambasadorem mistrzostw świata U-23 będzie mistrz Europy i wicemistrz świata, Piotr Gruszka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved