Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rus zastąpi Zawieracza na ławce trenerskiej BKS-u?

Rus zastąpi Zawieracza na ławce trenerskiej BKS-u?

fot. archiwum

Karuzela transferowa w ORLEN Lidze dotarła do Bielska-Białej. Jak udało się dowiedzieć Strefie Siatkówki, kandydatem na objęcie funkcji trenera BKS-u jest Leszek Rus. Z klubem spod Klimczoka pożegnać się ma Mirosław Zawieracz.

Miniony sezon był stosunkowo udany dla bialskiego klubu. Nie dysponował on na tyle dużym budżetem, by podjąć walkę z tuzami ORLEN Ligi, przez co nie był stawiany w gronie faworytów do medali. Jednak podopieczne trenera Zawieracza z dobrej strony pokazały się nie tylko w europejskich pucharach, ale także w krajowych rozgrywkach. Wprawdzie w ćwierćfinale nie sprostały Tauronowi Banimex Dąbrowa Górnicza, ale w rywalizacji o miejsca 5-8 nie miały już sobie równych. Ograły najpierw Legionovię, a następnie Muszyniankę, a dzięki temu w kolejnym sezonie będą miały możliwość gry w europejskich pucharach. Zostało to odebrane jako spory sukces, co jednak nie oznacza, że w zespole spod Klimczoka nie dojdzie do zmian.

Wszystko wskazuje na to, że z bialskim zespołem pożegna się Mirosław Zawieracz, który w zakończonym sezonie prowadził BKS. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, głównym kandydatem na jego następcę jest Leszek Rus, który ostatnie sezony spędził w ekipie z Dąbrowy Górniczej. Pełnił w nim role II trenera. Wraz z MKS-em wywalczył dwa Puchary Polski, dwa Superpuchary oraz srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. Jeśli przeniesie się on do Bielska-Białej, to w końcu będzie miał szansę samodzielnego prowadzenia zespołu w ORLEN Lidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved