Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nafta Piła zostaje w ekstraklasie, Karpaty w turnieju barażowym

Nafta Piła zostaje w ekstraklasie, Karpaty w turnieju barażowym

Po dwóch porażkach w Pile krośnianki chcąc przedłużyć rywalizację o ORLEN Ligę, musiały wygrać wtorkowe spotkanie przed własną publicznością. Górą były jednak pilanki. Nafta przegrywała już 2:0, podniosła się i zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Mecz w hali przy ul. Bursaki był pełen zwrotów akcji. Gospodyniom należą się słowa uznania zwłaszcza za dwa pierwsze sety, w których wychodziły z opresji z wydawałoby się beznadziejnych sytuacji. W inauguracyjnej partii miejscowe przegrały już 22:24, by ostatecznie wygrać na przewagi. Najpierw obroniły dwa setbole, doprowadzając do remisu (24:24), a chwilę później same zadały dwa decydujące ciosy. W kolejnej odsłonie pierwszoligowiec z Krosna poszedł za ciosem. Wprawdzie przy remisie (23:23) asem serwisowym popisała się Ward i setbola miały przyjezdne. Jednak i tym razem krośnianki wyszły obronną ręką z nie lada opresji, broniąc setbola (blok na Babicz), a następnie dwukrotnie skutecznie atakując (Mikołajewska i Duda).

Dwa przegrane pechowo sety podrażniły najwyraźniej występującą do tej pory w ORLEN Lidze Naftę, bowiem w kolejnej partii zmiotła ona rywalki z parkietu. Set nr 4 również przebiegał pod zdecydowane dyktando pilanek. Gospodynie dopiero w końcówce próbowały gonić wynik, ale nieskutecznie i o wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim działy się rzeczy wręcz nieprawdopodobne. Karpaty przegrywały bowiem już 1:5, by zmieniać strony boiska przy prowadzeniu 8:5! Mając trzy punkty przewagi (10:7), krośnianki… straciły 8 „oczek” z rzędu i było po meczu.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Nafta Piła zapewniła sobie grę w sezonie 2014/15 w ORLEN Lidze. Karpaty z kolei razem z Developresem Rzeszów i Pałacem Bydgoszcz będą walczyć w turnieju barażowym (13-15 maja w Bydgoszczy) o dwa miejsca w ekstraklasie.

PWSZ Karpaty Krosno – PGNiG Nafta Piła 2:3
(26:24, 27:25, 9:25, 22:25, 10:15)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Nafty