Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jacek Nawrocki: Będziemy mieli spokojne przygotowania do MEJ

Jacek Nawrocki: Będziemy mieli spokojne przygotowania do MEJ

fot. archiwum

W niedzielę poznaliśmy najlepszy zespół siatkarzy w sezonie 2013/14, którym została PGE Skra. Teraz czas na kolejne rozstrzygnięcia. W czwartek w hali ROSiR drużyna Asseco Resovii podejmie w pierwszym meczu finału Młodej Ligi SMS PZPS Spała.

W niedzielę reprezentacja Polski juniorów wywalczyła w pięknym stylu awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy juniorów. Prowadzeni przez trenerski duet Jacek Nawrocki-Maciej Zendeł biało-czerwoni pokonali w eliminacjach Austriaków i Włochów. – Wywalczenie kwalifikacji jest piękną sprawą. Teraz możemy spokojnie myśleć o przygotowaniach do czempionatu – mówi Jacek Nawrocki. MEJ zostaną rozegrane od 29 sierpnia do 6 września w Czechach i na Słowacji. O sukcesie młodych polskich siatkarzy najlepiej świadczy fakt, że o awans walczyć muszą jeszcze w barażu, poza Włochami – Belgowie i Serbowie. – Są to tradycyjnie mocne zespoły w tej kategorii wiekowej. Wymieniona trójka wystąpi w jednej grupie i na pewno ktoś odpadnie – dodaje Jacek Nawrocki.

Trener polskich juniorów podkreślił, że „drużyna włoska zaprezentowała szybką, urozmaiconą kombinacyjną siatkówkę z dobrymi środkami i skrzydłami. Słabszym punktem był atakujący.”

Przygotowania do mistrzostw Europy juniorów ekipa Polski rozpocznie około 10 lipca. – Plan zgrupowań i gier kontrolnych mamy opracowany. Zagramy m.in. w rosyjskiej Anapie. Gospodarze zwykle zapewniają silną stawkę drużyn. Będziemy mieli sparingi z Francją, chcą z nami zagrać Czesi. Dzięki wywalczonemu w niedzielę awansowi będziemy mieli spokojne przygotowania do czempionatu – powiedział Jacek Nawrocki.Na razie jednak jego podopiecznych czeka pierwszy finałowy mecz Młodej Ligi z Asseco Resovią. W zespole SMS-u PZPS jest ośmiu uczestników ostatnich mistrzostw Europy juniorów, a w drużynie rzeszowskiej jeden. Warto więc wybrać się w czwartkowe popołudnie do hali ROSiR, żeby zobaczyć naszą zdolną młodzież. Drugie spotkanie finału Młodej Ligi zaplanowano 10 maja w Spale, a ewentualne trzecie odbędzie się dzień później. Jego gospodarzem będą również zawodnicy SMS-u PZPS, którzy pewnie wygrali fazę zasadniczą Młodej Ligi.

Zwycięzca rywalizacji w Młodej Lidze zostanie młodzieżowym mistrzem Polski do 23 lat.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved