Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dlaczego Budowlani wycofali się z walki o ORLEN Ligę?

Dlaczego Budowlani wycofali się z walki o ORLEN Ligę?

fot. archiwum

- Była to decyzja, która mogła wzbudzić kontrowersje czy nawet żal u niektórych dziewczyn. Została ona jednak zrozumiana - mówi o wycofaniu się torunianek  z gry w turnieju kwalifikacyjnym o awans do ORLEN Ligi Jarosław Hausman, prezes Budowlanych.

W połowie maja zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny o wejście do ORLEN Ligi, w którym udział wezmą trzy zespoły. Spadkowicz z elity oraz Karpaty Krosno i Developres Rzeszów, czyli drużyny, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce w I lidze. Pierwotnie chęć walki o awans do elity deklarowali także Budowlani Toruń, ale ostatecznie wycofali się z dalszej rywalizacji. – Nie zgłosiliśmy zespołu do turnieju barażowego z uwagi na brak zabezpieczenia finansowego na ewentualne późniejsze występy w ORLEN Lidze – powiedział na łamach Nowości Jarosław Hausman. Zdajemy sobie sprawę z tego, że była to decyzja, która mogła wzbudzić kontrowersje czy nawet żal u niektórych dziewczyn. Została ona jednak zrozumiana. Wiadomo, że przystąpienie do gry w tym turnieju wiązałoby się z dodatkowymi kosztami, które musielibyśmy ponieść. Musielibyśmy renegocjować kontrakty, które obowiązują do końca kwietnia. O wiele bardziej rozczarowujące byłoby wygranie turnieju barażowego i późniejsza rezygnacja z gry w ORLEN Lidze ze względu na brak pieniędzy – dodał prezes toruńskiego klubu.

Zawodniczki Budowlanych zakończyły już okres roztrenowania, a trener Mariusz Soja otrzymał zadanie skompletowania zespołu na kolejny sezon. Wielce prawdopodobne jest, że klub będzie dysponował podobnym budżetem jak w zakończonych już rozgrywkach. Jednak wycofanie się z rywalizacji o grę w elicie może sprawić, że Budowlanym w przyszłości znacznie trudniej będzie trafić do elity. Na razie działacze toruńskiego klubu będą przyglądać się sytuacji po powiększeniu ORLEN Ligi. – Nie wiemy, jak na te zmiany zareaguje rynek, jak to będzie wyglądało. Mamy też świadomość tego, że ORLEN Liga to wydatek rzędu przynajmniej dwóch milionów złotych i są to pieniądze, które być może pozwoliłyby wygrać kilka meczów w tych rozgrywkach – zaznaczył Hausman. Wychodzimy z założenia, że tego sportu nie „robimy” dla siebie, ale dla kibiców. Dlatego chcemy sprawdzić, czy kibice na tę naszą siatkówkę, nie różniącą się wielce od siatkówki drużyn z dołu tabeli ORLEN Ligi, będą chcieli przychodzić i w jakiej sile. Sygnałem dla nas, pozwalającym myśleć o grze w najwyższej klasie rozgrywkowej, będzie zwiększone zainteresowanie ze strony kibiców – zakończył.

źródło: inf. własna, Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved