Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy po sezonie nastąpi rozbiór Politechniki?

Czy po sezonie nastąpi rozbiór Politechniki?

fot. archiwum

Politechnika w Olsztynie kończy w środę sezon PlusLigi decydującym meczem o piąte miejsce. Zawodnicy dostają oferty z innych klubów - także od obecnego rywala - Indykpolu AZS-u. Ale którzy z nich opuszczą po sezonie warszawski zespół?

Mimo że Politechnika nie zakończyła jeszcze sezonu, to już pojawiają się pierwsze spekulacje odnośnie zmian w warszawskim zespole. Kilka klubów zainteresowanych jest pozyskaniem Artura Szalpuka, a Michał Potera i Juraj Zatko są na celowniku klubu z Olsztyna. – Nie chcę komentować plotek transferowych. Jeżeli zawodnicy, którzy odejdą, podpiszą wyższe kontrakty w mocniejszych klubach, będę zadowolony ze swojej pracy – ucina temat Bednaruk.

Trener Politechniki zaczyna słynąć z dobrego skautingu (wyszukuje mniej znanych graczy, na których klub stać) i prowadzenia zespołu (co roku zmieniając skład, osiąga przyzwoity wynik). Bednaruk dostrzegł w Szlapuku gracza, który może pomóc ekstraklasowej drużynie, choć nadal rywalizuje z juniorami. A 26-letni Potera, którego szkoleniowiec wyciągnął z pierwszej ligi, dziś uchodzi za solidnego fachowca na swojej pozycji. Z kolei Zatko był krytykowany na początku rozgrywek, ale 27-letni Słowak rozkręcał się z każdym meczem.

W Politechnice wypromowali się też inni – do odejścia szykuje się także 24-letni atakujący Paweł Adamajtis, który przeszedł tę samą drogę co Potera, choć w poprzednim sezonie był głównie zmiennikiem doświadczonego Grzegorza Szymańskiego. W Warszawie raczej nie zostanie Dawid Gunia. 27-letni środkowy po odejściu z Olsztyna długo nie mógł znaleźć nowego pracodawcy, aż w końcu przygarnęła go Politechnika. Nie wiadomo też, czy o kolejny rok kontrakt przedłuży kapitan Maciej Pawliński.Gdyby ci zawodnicy odeszli, podstawowy skład warszawian praktycznie przestałby istnieć. Wiele wskazuje na to, że sytuacja finansowa klubu nie ulegnie diametralnej poprawie, dlatego łatwiej jest dziś wytypować listę zawodników, którzy odejdą niż przyjdą. W ten sposób Politechnika ponownie będzie musiała ściągać zawodników z pierwszej ligi lub młodych wychowanków stołecznych szkółek, zachęcając tym, że lepszej trampoliny do kariery nie znajdą.

*Więcej w Gazecie Wyborczej
*Autor: Krzysztof Zaborowski

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved