Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrea Anastasi w PlusLidze? Więcej niż prawdopodobne

Andrea Anastasi w PlusLidze? Więcej niż prawdopodobne

fot. Joanna Skólimowska

Działacze Lotosu Trefla Gdańsk, który w sezonie 2013/14 był największym rozczarowaniem PlusLigi, szukają trenera, który ma niemal od nowa budować zespół i odmienić wizerunek klubu. Coraz bliżej klubu z Gdańska jest... Andrea Anastasi.

Wcześniej pojawiły się informacje, że blisko objęcia tej ekipy jest Andrea Gardini, a ofertę dostał także Andrea Anastasi. Okazuje się jednak, że to nie jedyni znani szkoleniowcy, którzy mają propozycję i są zainteresowani pracą w Gdańsku. Kolejną trenerską gwiazdą jest Zoran Gajić, który do tej pory częściej był wymieniany w kontekście pracy z reprezentacją Polski. – Potwierdzam, że ci wszyscy trenerzy są w kręgu naszych zainteresowań – mówi prezes Lotosu Trefla Piotr Należyty.

O ile na początku wydawało się, że kandydatem nr 1 jest Gardini, o tyle teraz bardzo blisko klubu z północy Polski jest były selekcjoner Anastasi. – Niczego z klubem jeszcze nie podpisaliśmy, lecz nadal rozmawiamy. Chcę pracować w Polsce, lecz na ostateczne decyzje musimy jeszcze chwilę poczekać – tłumaczy Włoch, który w ostatnich latach pracował tylko z reprezentacjami (Włoch, Hiszpanii, Polski). Przyjście Anastasiego do Gdańska może też oznaczać, że do zespołu dołączy część zawodników, którzy pracowali z nim wcześniej w biało-czerwonych barwach. W tej chwili trwają rozmowy z zawodnikami z poprzedniego sezonu, lecz wiele wskazuje na to, że niemal wszyscy odejdą z klubu.

Decyzja w sprawie zatrudnienia nowego szkoleniowca w Lotosie ma zapaść w najbliższych dniach, choć negocjacje mogą się przeciągnąć jeszcze około tygodnia. Z informacji Przeglądu Sportowego wynika, że w tej chwili najbliżej objęcia zespołu jest Anastasi, z którym pozostały do uzgodnienia szczegóły niezwiązane z jego osobistym kontraktem. Punktem spornym są zawodnicy, których miałby pozyskać klub oraz skład i wielkość sztabu szkoleniowego. Stanowiska obu stron coraz bardziej się jednak zbliżają.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved