Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adam Łukasik: Zrealizowaliśmy zadanie

Adam Łukasik: Zrealizowaliśmy zadanie

fot. archiwum

- W Polsce jesteśmy średniakami, a w Danii z powodzeniem moglibyśmy powalczyć w Volley Lidze nawet składem, który mieliśmy w tym sezonie - mówi Adam Łukasik, zawodnik Ishøj Volley, który kilkanaście dni temu wywalczył awans do Volley Ligi.

Siatkarze Ishøj Volley z powodzeniem rywalizowali w zakończonym już sezonie na parkietach zaplecza duńskiej ekstraklasy. Podopieczni Marcina Janczaka w całych rozgrywkach doznali tylko jednej porażki i w cuglach wywalczyli awans do Volley Ligi. – Sezon był dla nas bardzo udany. Mieliśmy w planach awans i zrealizowaliśmy to zadanie, spełniając swoje marzenia – podkreślił Adam Łukasik.

W decydującym o awansie meczu drużyna z Ishøj nie miała większych problemów z wykazaniem wyższości nad DHV Odense, choć pojedynek odbywał się na parkiecie przeciwnika. – Na szczęście nie przeszkadzało nam granie na wyjazdach. Nie obawialiśmy się, że tym razem będzie inaczej – skomentował Łukasik. – Od początku pokazaliśmy rywalom, że chcemy wywalczyć awans. Mieliśmy ich rozpisanych przez naszego statystyka i oglądaliśmy ich wcześniejsze spotkania, więc łatwiej było nam o zwycięstwo – dodał.

Podopieczni trenera Janczaka całkiem dobrze radzili sobie także w Pucharze Danii, w którym udało im się dotrzeć aż do ćwierćfinału. Wówczas jednak na ich drodze stanął Middelfart VK, który dwukrotnie okazał się lepszy od przedstawiciela 1. dywizji wschodniej. – Szkoda nam porażek w Pucharze Danii. I tak zaszliśmy w nim wysoko, ale Middelfart udowodnił, że brakowało nam treningów – ocenił zawodnik.W poprzednim roku Polska wraz z Danią zorganizowały mistrzostwa Europy. Taki wybór działaczy z Europejskiej Konfederacji Siatkówki miał wypromować siatkówkę w tym skandynawskim kraju. Jednak na niewiele się to zdało, bowiem wciąż nikłe jest nią zainteresowanie ze strony kibiców, a poziom duńskiej elity nie jest zbyt wysoki. – W Danii jest niewielkie zainteresowanie siatkówką i słabe szkolenie młodzieży. Nie da się ukryć, że poziom tamtejszej siatkówki jest o wiele niższy od naszego. W Polsce jesteśmy średniakami, a w Danii z powodzeniem moglibyśmy powalczyć w Volley Lidze nawet składem, który mieliśmy w tym sezonie – zaznaczył Łukasik. – Poza tym w Danii za granie nie dostajemy pieniędzy, ale klub pomaga nam się utrzymać, a dzięki temu spokojnie możemy szukać pracy, która jest tutaj dobrze opłacana – dodał.

Jeszcze kilka lat temu Adama Łukasika w lato można było spotkać na plaży. Jednak w tym roku po zakończeniu sezonu ligowego zawodnik skupia się już tylko i wyłącznie na pracy. – Nie reprezentuję na tyle wysokiego poziomu, aby zarobić na plażówce, a rodzinę trzeba jakoś utrzymać. Dlatego grę na plaży odpuściłem na rzecz pracy – zakończył Łukasik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved