Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zmiany w Bydgoszczy, powstaje „Drużyna A” trenera Heynena

Zmiany w Bydgoszczy, powstaje „Drużyna A” trenera Heynena

fot. volleyball.de

Na konferencji prasowej w bydgoskiej Łuczniczce Vital Heynen wraz z prezesem klubu przedstawili pierwsze zmiany, jakie nastąpią w zespole Transferu. Belgijski szkoleniowiec porównuje nowy zespół do bohaterów swojego ulubionego serialu, Drużyny A.

Lista zawodników, którzy opuszczą zespół Transferu jest równie imponująca, co w zeszłym sezonie. Z klubem z Bydgoszczy w przyszłym sezonie nie będą związani Marcin Wika, Miłosz Zniszczoł, Tomasz Wieczorek, Maikel Salas, Yasser Portuondo, Bartosz Janeczek, Carson Clark i Garrett Muagututia. Pod znakiem zapytania pozostaje obecność Wojciecha Jurkiewicza, jeśli kapitan Transferu zostanie na kolejny sezon, będzie najstarszym zawodnikiem w zespole, w innym wypadku ta rola przypadnie 32-letniemu Pawłowi Woickiemu.

Belgijski szkoleniowiec stawia na młodość. Poza powołanym przez Stephane’a Antigę rozgrywającym pozostawił na kolejny sezon w swoim klubie Marcina Walińskiego, grającego obecnie na Majorce, Tomasza Bonisławskiego, Jana Nowakowskiego i Łukasza Wiese, którego planuje przestawić na atak.

Na konferencji prasowej zostały podane dwa nazwiska nowych zawodników. Pierwszy z nich to Andrew John Nally, 26-letni przyjmujący, chwalony przez nowego trenera za dobrą grę defensywną. Amerykanin mierzy 197 cm wzrostu i w ostatnim sezonie bronił barw evivo Düren, wcześniej występował w zespołach Tilburg STV i Nancy Volley. Drugim zawodnikiem, z którym klub wiąże wielkie nadzieje, jest Jakub Jarosz. Prezes Sieńko był zainteresowany tym zawodnikiem już w poprzednim sezonie. Ujawniając ten transfer, przyznał, że atakujący bardzo chciał dołączyć do zespołu z Bydgoszczy i liczy na to, że uda mu się odbudować w nim dawną formę.Owiane tajemnicą są nazwiska pozostałych zawodników tworzących nowy zespół trenera Heynena. Wiadomo, że do klubu dołączy młody rozgrywający o charakterystyce innej niż Paweł Woicki, dwóch nowych środkowych, przy czym jeden jest dla klubu „pewniakiem”, natomiast w kwestii drugiego Transfer Bydgoszcz nadal jest otwarty na oferty zawodników bez klubu. W zespole pojawi się także dwóch nowych przyjmujących, co do pierwszego z nich Vital Heynen przyznał enigmatycznie, że może być znany polskim dziennikarzom i kibicom, natomiast w kwestii drugiego uchylił rąbka tajemnicy, przyznając iż otrzymał on indywidualną nagrodę podczas MŚ juniorów w Turcji. Być może będzie to Thibault Rossard, 21-letni Francuz, który został wybrany do najlepszego zespołu tego turnieju. Mierzy on 194 cm wzrostu i łapie piłkę w ataku na wysokości 343 cm, całą swoją dotychczasową karierę w seniorskiej siatkówce spędził w zespole z Tuluzy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved