Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Tiago Violas w szerokiej kadrze Portugalii

Tiago Violas w szerokiej kadrze Portugalii

fot. archiwum

Trener reprezentacji Portugalii, Hugo Silva, ogłosił szeroką kadrę 20 zawodników na zbliżający się sezon reprezentacyjny. Portugalczyków, oprócz rozgrywek Ligi Światowej, czeka też rywalizacja o udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Portugalczycy swe zgrupowanie rozpoczną już niebawem, bo 5 maja. Pierwszym ich celem będą kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy we Włoszech i w Bułgarii, podczas których zmierzą się z Finami, Austriakami oraz zwycięzcami grupy 1. (Izrael, Luksemburg, Mołdawia, Litwa). Następnie czekają ich rozgrywki Ligi Światowej, które zainaugurują 31 maja starciem z Czechami. Ich kolejnymi rywalami będą Holendrzy i Koreańczycy.

To na razie szeroka kadra, w której znalazło się dwudziestu graczy. Powołałem takich zawodników, by nieco „odnowić” zespół. Oczywiście, nie da się tego zrobić natychmiast, działamy stopniowo – młodsi gracze otrzymają pomoc starszych, bardziej doświadczonych. Co więcej, bierzemy udział w dwóch turniejach, a to oznacza większą eksploatację moich podopiecznych – mówił Hugo Silva, podkreślając, że praca z młodymi jest dla niego bardzo istotna. – Chcę ich wdrożyć do drużyny, pomóc im poznać i zrozumieć naszą filozofię gry. Nie mamy na to dużo czasu, co oznacza intensywniejsze przygotowania. Zaplanowałem już 3-4 treningi dziennie. Naszym celem jest zwycięstwo w każdym meczu, ale nie snujemy jakichś wielkich planów, gdyż priorytetem jest wdrożenie najmłodszych do zespołu. 10 maja rozpoczniemy cykl sparingów z Hiszpanami. To tylko mecze testowe, ale chcemy je wygrać, by zyskać pewności siebie. Tuż po tym zagramy w kwalifikacjach do mistrzostw Europy, a to najważniejszy turniej, jaki nas czeka. Postaramy się wygrać wszystko, ale mamy filozofię małych kroków i skupiamy się na każdym meczu po kolei.

Szeroka kadra Portugalii:
Ivo Rodrigues, Bernardo Martins, Ivo Casas, Marcel Gil, Flávio Cruz, João Oliveira, Miguel Rodrigues, Hugo Gaspar, João José, Pedro Nogueira, Filipe Sousa, Lourenço Martins, Tiago Violas, Bruno Cunha, Marco Ferreira, Valdir Sequeira, José Vieira, Nuno Pinheiro, André Lopes, Alexandre Ferreira 

źródło: fpvoleibol.pt, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved