Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stanisław Wawrzyńczyk z wicemistrzostwem Austrii

Stanisław Wawrzyńczyk z wicemistrzostwem Austrii

fot. archiwum

Aich/Dob Posojilnica i Hypo Tirol Innsbruck zakończyły walkę o tytuł mistrzowski. W rywalizacji rozgrywanej do czterech zwycięstw obrońcy tytułu, ze Stanisławem Wawrzyńczykiem w składzie, musieli uznać wyższość przeciwników.

W ubiegłym sezonie triumfatora ligi austriackiej wyłonił dopiero siódmy mecz finałowy. Tym razem rywalizacja zakończyła się nieco szybciej, chociaż pierwsze cztery mecze zapowiadały zupełnie inny przebieg zdarzeń. Przy bilansie 2:2 wydawało się, że w minimalnie lepszej sytuacji jest zespół Stanisława Wawrzyńczyka. – Po czwartym meczu, wygranym 3:0, uwierzyliśmy mocno, że możemy zdobyć to mistrzostwo i na czwarty mecz pojechaliśmy z bojowym nastawieniem, pełni optymizmu – przyznał Polak. A słowa Stanisława Wawrzyńczyka najlepiej potwierdzał przebieg odsłony premierowej, w której od początku do końca sytuację na boisku kontrolowali podopieczni Leonarda Baricia. Sytuacja obrońców tytułu zaczęła się komplikować w odsłonie drugiej, kiedy do głosu doszli gospodarze, prowadzeni do sukcesu przez Ronalda Jimeneza (zdobywcę 21 punktów). – W pierwszym secie wszystko układało się po naszej myśli i wygraliśmy go gładko do 16. Jednak w połowie drugiego seta, prowadząc 16:13, coś się załamało w naszej grze, przez pięć akcji nie mogliśmy zdobyć punktu, po tym cała nasza gra padła i nie byliśmy w stanie już wrócić do dobrej gry i przegraliśmy to spotkanie 1:3. Po meczu powiedzieliśmy sobie, że już nic z tym nie zrobimy, cały czas mamy duże szanse na zdobycie mistrzostwa i się nie poddajemy – o przebiegu spotkania Strefie Siatkówki mówił Stanisław Wawrzyńczyk. Obrońcom tytułu w ratowaniu meczu nie pomogła nawet dobra dyspozycja Polaka, który bez wątpienia był najjaśniejszą postacią swojej drużyny. Przy indywidualnym dorobku 12 oczek i 50% efektywności zagrań Stanisław Wawrzyńczyk był najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu.

Walka siatkarzy Aich/Dob dawała jeszcze sympatykom mistrza Austrii nadzieję na przedłużenie losów rywalizacji. Szóste spotkanie jednak w znacznym stopniu przypominało mecz rozpoczynający finał ligi austriackiej. Po raz kolejny dobre zawody rozegrał Stanisław Wawrzyńczyk, jednak 56% efektywności Polaka okazało się niewystarczające. Swojemu koledze wsparciem służyli De Sousa i Wohlfahrtstatter, jednak po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Jimenez. – Szóste spotkanie, które rozgrywaliśmy u siebie, w Bleiburgu, miało być przedostatnim meczem w sezonie, chcieliśmy mocno wygrać – o motywacji przed decydującym starciem mówił Stanisław Wawrzyńczyk, dodając: – Niestety przegraliśmy 0:3 i to sromotnie, kończąc sezon na drugim miejscu – dodał. Mimo porażki w wielkim finale i zakończenia sezonu ze srebrem Polak swój debiut na austriackich parkietach ocenił na plus. – Osobiście sezon uważam za udany i nie żałuję decyzji wyjazdu z kraju, zdobyłem wicemistrzostwo Austrii oraz ligi MEVZA. Chociaż z drugiej strony czuję się lekko przegrany, bo przegrałem wszystkie finały… Zebrałem jednak cenne doświadczenie sportowe, jak i życiowe, poznałem wiele ciekawych osobistości – kontynuował Stanisław Wawrzyńczyk. Kontrakt Polaka z aktualnym wicemistrzem Austrii wygasa po sezonie, jak zaznaczył zawodnik – nic nie jest jeszcze przesądzone… – Na dzień dzisiejszy nie otrzymałem lepszych ofert i zostaję w Aich/Dob – przyznał.

Hypo Tirol Innsbruck – Posojilnica Aich/Dob 3:1
(16:25, 25:19, 25:20, 25:23)Składy zespołów:
Hypo Tirol: Rak (10), Peda (13), Perez (2), Hein (12), Berger (5), Jimenez (21), Shoji (libero) oraz Koraimann (1), Tusch, Kronthaler i Harthaller
Aich/Dob: De Sousa (12), Hruška (4), Wohlfahrtstatter (3), Wawrzyńczyk (12), Satler (3), Grut (11), Kovacic (libero) oraz Kosl (3), Binder, Pusnik (2) i Koncilja (1)

Posojilnica Aich/Dob – Hypo Tirol Innsbruck 0:3
(21:25, 15:25, 16:25)

Składy zespołów:
Aich/Dob: De Sousa (9), Hruška (1), Wohlfahrtstatter (8), Wawrzyńczyk (6), Satler (2), Grut (7), Kovacic (libero) oraz Kosl, Binder, Pusnik (1) i Koncilja
Hypo Tirol: Rak (4), Peda (17), Perez, Hein (10), Berger (9), Jimenez (16), Shoji (libero) oraz Koraimann (1) i Tusch

Stan rywalizacji: 4:2 dla Hypo Tirol Innsbruck

Zobacz również:
Wyniki play-off ligi austriackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved