Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga po rundzie zasadniczej

Młoda Liga po rundzie zasadniczej

fot. archiwum

Runda zasadnicza rozgrywek Młodej Ligi dobiegła końca. Teraz drużyny, które zajęły miejsca pierwsze i drugie, powalczą o tytuł mistrzowski. Te zaś, które uplasowały się na trzeciej i czwartej lokacie, staną do walki o brązowy medal.

Młodzi rzeszowianie, choć bez większych trudności uporali się z rówieśnikami z Radomia, pokonując ich 3:0, to jednak nie zdołali awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Gracze z Podkarpacia, choć słabiej spisywali się od rywali w polu zagrywki – wśród radomian brylował w tym elemencie Rafał Faryna – to jednak o wiele lepiej zagrali w ataku, w czym duża zasługa Dariusza Jakubka i Michała Szalachy, a także w bloku. Co więcej, bez skrupułów wykorzystywali potknięcia rywali, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Resovia Rzeszów – RCS Czarni Radom 3:0
(25:22, 25:21, 25:18)

Bielszczanie, popełniając aż dwa razy więcej błędów własnych (dwadzieścia osiem) niż kędzierzynianie, pogrzebali swe szanse na nawiązanie z nimi choćby równorzędnej walki. I choć Mateusz Ogrodniczuk dwoił się i troił, to jednak po drugiej stronie siatki na jego udane akcje natychmiast odpowiadał Karol Butryn. Dodatkowo gracze z Opolszczyzny nieco lepiej radzili sobie na siatce, odnosząc zasłużone zwycięstwo, które tylko pozwoliło im się umocnić na czwartej lokacie. Bielszczanie zaś zakończyli sezon na przedostatnim miejscu.ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:0
(25:18, 25:21, 25:14)

W Warszawie doszło do podziału punktów pomiędzy stołecznych a kielczan, w efekcie czego gospodarze spadli na dziewiąte miejsce. Ich rywale zaś zakończyli rozgrywki na szóstej pozycji. Co prawda miejscowi, dzięki lepszej skuteczności w ataku, a także agresywniejszej zagrywce, prowadzili już 2:1, lecz w czwartym secie nie potrafili postawić kropki nad i. Kielczanie natomiast, prowadzeni przez Krystiana Lisowskiego, doprowadzili do tie-breaka. W tej decydującej odsłonie oba teamy stoczyły ze sobą istną walkę na noże. Więcej zimnej krwi, mimo starań Bartłomieja Lemańskiego i Mateusza Majcherka, zachowali przyjezdni i to oni pozytywnym akcentem zakończyli sezon.

AZS Politechnika Warszawska – AZS Politechnika Świętokrzyska Effector Kielce 2:3
(17:25, 25:22, 25:15, 17:25, 15:17)

Uczniowie SMS-u, podobnie jak w finałach ubiegłorocznych rozgrywek, tak i w ostatnim meczu rundy zasadniczej musieli uznać wyższość rówieśników z Gdańska. Przyjezdni jedynie w drugiej partii zdołali nawiązać walkę z rywalami. W pozostałych bezapelacyjnie dominowali gdańszczanie, którzy nie tylko o wiele lepiej spisywali się w elemencie zagrywki, ale przede wszystkim w bloku, którym punktowali aż 17 razy. Szczególnie wysoko dysponowany był Bartosz Kluth, który miał największy wkład w zwycięstwo swojego teamu.

Trefl Gdańsk – SMS PZPS Spała 3:0
(25:15, 25:22, 25:14)

Pewne zwycięstwo nad ostatnimi w tabeli bełchatowianami odnieśli jastrzębianie, dzięki czemu utrzymali się na siódmej lokacie. W pierwszych dwóch setach miejscowi starali się dotrzymywać kroku przeciwnikom, a ciężar gry na swoje barki wziął Szymon Puławski, lecz tamci byli lepiej dysponowani na siatce. Trzecia partia zaś dla przyjezdnych, prowadzonych przez Bartosza Kwolka, była czystą formalnością. Zwłaszcza że bełchatowianie atakiem zdobyli w nim zaledwie 4 punkty (przy 12 rywali), notując skuteczność na poziomie zaledwie 19%.

Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3
(22:25, 21:25, 18:25)

Sezon wygraną zakończyli również częstochowianie, co pozwoliło im „wskoczyć” na ósme miejsce. Siatkarze spod Jasnej Góry doskonale rozpoczęli to starcie i po dwóch setach, za sprawą znakomitej dyspozycji w polu zagrywki, prowadzili 2:0. Świetnie spisywali się przede wszystkim Michał Gałkowski oraz Damian Zygmunt, którzy w całym spotkaniu zdobyli łącznie 38 oczek. W trzeciej odsłonie jednakże olsztynianie podjęli rękawicę i wyszli obronną ręką z zaciętej końcówki. Podrażnieni takim obrotem spraw miejscowi w czwartej partii już nie pozostawili im złudzeń i dopełnili dzieła.

CS PSP AZS Częstochowa – AZS Olsztyn 3:1
(25:21, 25:16, 24:26, 25:20)

Zobacz również:
Wyniki 26. kolejki i tabela rundy zasadniczej Młodej Ligi

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved