Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kędzierski: Jestem szczęśliwy, że dostałem swoją szansę

Michał Kędzierski: Jestem szczęśliwy, że dostałem swoją szansę

fot. archiwum

W dwóch ostatnich meczach sezonu Cerrad Czarnych Radom do zwycięstw skutecznie prowadził młody rozgrywający Michał Kędzierski, który do tej pory był raczej tylko zmiennikiem doświadczonego Bartłomieja Neroja. Wywiązał się on ze swojej roli znakomicie.

W meczu z Effectorem Kielce zafundowaliście kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów, ale to wy, po ostatniej piłce, mogliście się cieszyć ze zdobycia siódmego miejsca. To chyba dla was duży sukces?

Michał Kędzierski:Zgadza się. Jest to dla nas spore osiągnięcie. Przed sezonem nie byliśmy stawiani w gronie kandydatów do awansu do fazy play-off, a stało się inaczej. Dlatego tym bardziej się cieszymy i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego siódmego miejsca, które zapewniliśmy sobie w meczu z Effectorem.

Można powiedzieć, że jesteś jednym z głównych ojców tego sukcesu w walce o siódme miejsce. Spodziewałeś się, że dostaniesz od trenera na koniec sezonu tak duży kredyt zaufania i zagrasz w wyjściowej szóstce?Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się, że zagram. W trakcie sezonu cały czas starałem się udowadniać na treningach, że na to zasługuję i myślę, że to się wreszcie udało. Dostałem swoją szansę w końcówce zmagań i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.

To był także szczególny sezon dla was, młodych zawodników, których w Czarnych nie brakuje. W pewnym stopniu pozwolił wam on wybić się, wypłynąć na szerokie siatkarskie wody. Jak oceniłbyś go tylko i wyłącznie z twojej perspektywy, młodego zawodnika, który dostał szansę gry i rozwoju w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce?

Tak, to był dla mnie szczególny sezon. Gra w PlusLidze jest dla mnie bardzo budująca. Cieszę się, zresztą nie tylko ja, ale także inni młodzi zawodnicy grający w Czarnych, że mogliśmy się pokazać i sprawdzić na tle bardziej doświadczonych graczy. Co prawda dopiero w końcówce udało mi się przekonać trenera, żeby postawił na mnie w większym wymiarze czasowym, ale był to bardzo pożyteczny sezon. Na pewno był to dla mnie bardzo udany okres, bo wiele się nauczyłem od trenera Prygla, a także mogłem podszkolić swoje umiejętności, trenując z doświadczonymi zawodnikami.

Autor: Adam Mąkosa

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved