Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Maciej Krysiak: Nie byliśmy zespołem słabszym

Maciej Krysiak: Nie byliśmy zespołem słabszym

fot. archiwum

Siatkarze Exact Systems Norwida w MP młodzików wywalczyli srebrne medale. - Zabrakło nam dobrego przyjęcia i skuteczności w kontrze. Szkoda, bo mieliśmy nawet piłkę meczową - przyznał po finale atakujący Norwida, Maciej Krysiak - MVP turnieju.

Już na początku turnieju finałowego w Człuchowie rozegraliście trzy sety z Volleyem Rybnik. Po pierwszej przegranej partii podnieśliście się i udało się wam wygrać.Maciej Krysiak:Ten pierwszy mecz był dla nas bardzo trudny, nie było w nas chęci i zapału do gry. Uważam, że trochę zlekceważyliśmy przeciwnika, ponieważ wygraliśmy z nimi w finałach wojewódzkich. Przy naszej słabej grze udało nam się wygrać przy odrobinie szczęścia w końcowych akcjach.

W kolejnym meczu zagraliście z dobrze wam znaną drużyną Jastrzębskiego Węgla. Ulegliście 0:2, czego zabrakło w tym spotkaniu?

Tak, Jastrzębski Węgiel to dobrze znana nam drużyna. Bardzo ich szanuję i uważam, że grają dobrą siatkówkę. Szczególnie pochwaliłbym rozgrywającego z Akademii Talentów – Adriana Hołdysa, który świetnie „rozrzucał” piłki i ciężko było ustawić szczelny blok.

Z Huraganem Wołomin walczyliście o awans do czwórki.

Dokładnie tak, przed meczem z Wołominem byliśmy bardzo skupieni i pełni chęci do walki o każdą piłkę, ponieważ zwycięstwo w tym spotkaniu dawało nam grę w półfinale. I nasza dobra gra przyniosła pozytywne efekty.

W półfinale zagraliście z Wifamą Łódź, co było kluczem do zwycięstwa 2:0 w tym spotkaniu?

Z Wifamą wygraliśmy, ponieważ byliśmy bojowo nastawieni przed tym spotkaniem. Kluczem do zwycięstwa była dobra zagrywka, która odrzuciła przeciwników od siatki. Dodatkowo stawialiśmy szczelny blok, którym zatrzymaliśmy lidera łódzkiego zespołu – Łukasz Rajchelta.

W finale ponownie zmierzyliście się z Jastrzębskim Węglem, w pierwszej partii wygraliście, w dwóch kolejnych się już nie udało, w tie-breaku walka toczyła się na przewagi…

Tak, chcieliśmy się w końcu zrewanżować tej drużynie i sprawić, aby przegrała pierwszy mecz w tym sezonie. Walczyliśmy, starałem się przejąć ciężar gry na swoje barki, jednak zabrakło nam dobrego przyjęcia i skuteczności w kontrze. Szkoda, bo mieliśmy nawet piłkę meczową… Niestety, ulegliśmy niepokonanym w tym sezonie jastrzębianom. Uważam, że wcale nie byliśmy słabsi, lecz zabrakło nam trochę szczęścia.

Zostałeś wybrany MVP turnieju finałowego, jak odbierasz tę nagrodę indywidualną?

Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważna, jest to takie ukoronowanie mojej ciężkiej pracy przez cały sezon. Jednak chciałbym podkreślić dużą zasługę całej mojej drużyny, bo bez tych chłopaków nie zdobyłbym tej nagrody.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved