Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Jestem tylko człowiekiem

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Jestem tylko człowiekiem

fot. Bernard Guziałek

Katarzyna Skowrońska-Dolata nie zagra w tym sezonie w reprezentacji Polski. - Jestem zmęczona ciągłym graniem klub-kadra i dlatego zrezygnowałam w tym roku. Wreszcie po dwunastu latach mogę zrobić sobie przerwę - mówi na łamach Przeglądu Sportowego.

Polska atakująca po raz kolejny w tym sezonie została mistrzynią ligi, w której występowała. – Nigdy to nie jest takie proste, jak się wydaje. Nie wystarczy wybrać sobie mocny klub. To nie jest gwarancją zdobycia tytułu – tłumaczy siatkarka, wspominając pierwsze zdobyte scudetto. – Pamiętam, jak wygrałam pierwsze mistrzostwo Włoch. To był wyczyn. W play-off nie występują przypadkowe drużyny. Trzeba do końca grać bardzo dobrze. Dlatego cieszę się tak samo z wszystkich tytułów – podkreśla polska zawodniczka. – Każde złoto daje mi ogromną satysfakcję. Nie narzekam, że co roku mogę je świętować – dodaje.

W bogatym dorobku jednej z najlepszych polskich siatkarek w historii brakuje jednak wygranej w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. – To jest trofeum, którego mi brakuje i jego zdobycie dałoby mi poczucie ogromnej satysfakcji. Wciąż o nim marzę i mam na niego ogromny apetyt. Final Four Ligi Mistrzyń jest ciężkim turniejem. Może nigdy go nie wygram, ale będę się starać – zapowiada Polka, której w tym sezonie nie będziemy oglądać w kadrze Piotra Makowskiego. – Rozmawiałam z nim dwa razy. Powiedziałam, że chcę w tym roku odpocząć od reprezentacji. Po tylu latach nadszedł sezon, kiedy jest taka możliwość i trener Makowski to zaakceptował. Nie rościł żadnych pretensji. On wie, że ja nie kończę reprezentacyjnej kariery – wyjaśnia Skowrońska, która już po nieudanych kwalifikacjach do MŚ w Łodzi zasygnalizowała rozbrat z reprezentacją. – Jestem zmęczona ciągłym graniem klub-kadra i dlatego zrezygnowałam w tym roku. Wreszcie po dwunastu latach mogę zrobić sobie przerwę – mówi.

Skowrońska opuszcza kadrę w trudnych chwilach. Siatkarka zdaje sobie z tego sprawę, ale uważa, że bez odpoczynku nie pomogłaby jej dostatecznie. – W tak trudnym położeniu nasza drużyna nie była od wielu lat. Pamiętam, że gdy zaczynałam grać w reprezentacji, to walczyłyśmy w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. To było kilkanaście lat temu. Potem grałyśmy zawsze o medale. Wiem, że jest niełatwa sytuacja i ktoś może powiedzieć, ze zostawiam zespół narodowy w złym momencie, ale ja nie zrobię różnicy w grze, a odpoczynek jest mi potrzebny, bo jestem tylko człowiekiem – podkreśla mistrzyni Azerbejdżanu.Czy Skowrońska powróci do kadry w następnym sezonie? – Nie wiem, co się będzie działo w klubie jesienią, a wy chcecie wiedzieć, co będę robić w przyszłym roku. Nie chcę się teraz zobowiązywać, ale jeśli trener mnie będzie widzieć w kadrze, a ja będę zdrowa, to czemu nie. Wszystko jest otwarte – zapowiada Katarzyna Skowrońska-Dolata.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved