Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie

Michał Łasko: Zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie

fot. Izabela Kornas

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wywalczenia tego medalu, szczególnie że udało się tego dokonać po przegranym sobotnim meczu - po ostatnim spotkaniu o brąz mówił Michał Łasko. - Nie było łatwo wrócić na boisko z „pustą" głową - dodał kapitan jastrzębian.

Czwarty mecz pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem wyłonił trzeci zespół PlusLigi. W decydującym meczu obyło się bez tie-breaka. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyli jastrzębianie, a satysfakcji z takiego rozwoju sytuacji, podkreślając dobrą postawę swoich podopiecznych, nie krył Lorenzo Bernardi. Jestem bardzo zadowolony z wygranej w rywalizacji o brąz. Jestem też bardzo dumny z mojej drużyny – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Włoch, odnosząc się przy tym także do wyników swojej drużyny w tym sezonie. – Jesteśmy jedynym zespołem, który w tym sezonie zagrał trzy finały w trzech rozgrywkach, w tym w Lidze Mistrzów, i trzy razy walczył o medale. Sporo na to pracowaliśmy. Pokazaliśmy, że zawsze jesteśmy drużyną, także w trudnych sytuacjach. Widać to było właśnie w tym decydującym meczu, kiedy po przegranym sobotnim spotkaniu zareagowaliśmy fantastycznie – zaznaczył szkoleniowiec. Triumf w „małym finale” oznacza dla ekipy z Jastrzębia-Zdroju nie tylko zakończenie sezonu ze zwiększonym dorobkiem medalowym, ale daje jastrzębianom także przepustkę do gry w elitarnej Lidze Mistrzów. – Jestem dumny także dlatego, że nasz klub może grać w przyszłym sezonie w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie, tj. w Lidze Mistrzów – o dodatkowej motywacji, jaką była gra w europejskich pucharach, mówił trener Bernardi.

Radości z wygranej nie krył także kapitan Jastrzębskiego Węgla. Michał Łasko nawiązał przy tym do sobotniego meczu, przegranego przez jego zespół 2:3, mimo prowadzenia w setach 2:0. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wywalczenia tego medalu, szczególnie że udało się tego dokonać po przegranym sobotnim meczu. Nie było łatwo wrócić na boisko z „pustą” głową, bo wiedzieliśmy, że straciliśmy dużą szansę, żeby wygrać 3:0 – zaznaczył atakujący trzeciego zespołu Europy, podkreślając przy tym klasę rywala. – Kędzierzynianie w sobotę zasłużyli sobie na tie-break, który zresztą wygrali – dodał. O ile w sobotniej rywalizacji jastrzębianie pozwolili gospodarzom dojść do głosu, to w decydującym starciu nie pozostawili kędzierzynianom złudzeń. Praktycznie cały mecz rozgrywany był pod dyktando jastrzębian. – Po tym meczu mogę być tylko zadowolony z naszej gry, zagraliśmy na wysokim poziomie, ale cieszy również to, że nie straciliśmy koncentracji – zaznaczył atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Decydujące starcie było dla kędzierzynian meczem z kategorii tych, o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. – Ciężko mówić o tym meczu. Po prostu wielkie gratulacje za zdobycie brązowego medalu, dla drużyny z Jastrzębia-Zdroju – krótko rywalizację skomentował Michał Ruciak. Od gratulacji skierowanych w stronę brązowych medalistów swoją wypowiedź na pomeczowej konferencji prasowej rozpoczął także Sebastian Świderski. – Gratulacje dla rywali i wielkie podziękowania dla naszych kibiców, którzy byli z drużyną przez cały sezon – mówił trenerem ZAKSY, odnosząc się także do decydującego meczu i zmęczenia wynikającego z natężenia meczów w końcówce sezonu. – Co do decydującego meczu – daliśmy z siebie tyle, ile mogliśmy. Niestety ostatnie mecze kosztowały nas bardzo dużo zdrowia. Staraliśmy się grać na tyle, na ile go wystarczyło. Było widać, że gra się nam bardzo ciężko. Jastrzębianie natomiast grali dobre zawody, nie popełniając żadnych błędów. W trzecim secie praktycznie zaczęli oddawać nam piłkę, a my mieliśmy duży problem ze skończeniem ataku po idealnym przyjęciu, bo takiego przyjęcia, jak w niedzielę, być może nie mieliśmy w całym sezonie – zaznaczył szkoleniowiec. Czego więc, zdaniem Sebastiana Świderskiego, zabrakło w kluczowym momencie? – Zabrakło zdrowia, by kończyć te dobre piłki. Rywale wiele z tych akcji wybronili i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Dziękuję bardzo wszystkim za ten sezon – dodał.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved