Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mauro Berruto odkrył karty

Mauro Berruto odkrył karty

fot. archiwum

Dla Azzurrich ten sezon reprezentacyjny będzie wyjątkowo ważny, gdyż po 10 latach ponownie będą gospodarzami finałów Ligi Światowej. Mauro Berruto dziś ogłosił listę 22 zawodników, którzy staną przed szansą występu w tym turnieju.

Wśród powołanych znalazło się trzech debiutantów: Antonio Corvetta, Simone Anzani i Luigi Randazzo. Jeśli zaś chodzi o Massimo Colaciego, to już wcześniej był on powoływany do kadry, lecz nigdy nie znalazł miejsca w ścisłej dwunastce. W tym roku do reprezentacji, po kilku sezonach przerwy, powrócił Gabriele Maruotti, który doskonale odnalazł się w Bre Lannutti Cuneo, w której obecnie jest jedną z kluczowych postaci.

Nareszcie sezon reprezentacyjny zbliża się ku rozpoczęciu. Dla nas to będzie bardzo ważny rok, gdyż będziemy gospodarzami Final Six Ligi Światowej. Będziemy też chcieli kontynuować ścieżkę, którą już rozpoczęliśmy i przygotować się jak najlepiej do igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Wszyscy zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie, a także w tym, znaleźli się w kadrze, mają realną szansę zagrać na igrzyskach. Najistotniejsze jest to, abyśmy dalej się rozwijali, aby doświadczenie nabyte podczas ubiegłorocznych Ligi Światowej i mistrzostw Europy nie poszło na marne. Podczas obu tych turniejów staliśmy na podium i chciałbym, aby ta tradycja była kontynuowana. W tym roku czekają nas dwa wielkie wydarzenia: Final Six we Florencji i mistrzostwa świata. Podczas rundy interkontynentalnej Ligi Światowej będę chciał nieco poeksperymentować i wierzę, że to będzie korzystne dla wszystkich. Z końcem lipca zaś zaczniemy przygotowania do mundialu – mówił Mauro Berruto, dodając, że dla niego najważniejszy jest rozwój drużyny i to, by wprowadzać do niej nowych, młodych graczy. – Rok temu zadebiutowali Beretta i Piano, teraz Anzani i Randazzo. Poza powołaniami obserwuję też innych zawodników, wszystko w ramach programu Rio 2016 – zakończył.

Rozgrywający:
Michele Baranowicz, Antonio Corvetta, Davide Saitta, Dragan TravicaŚrodkowi:
Simone Anzani, Thomas Beretta, Emanuele Birarelli, Simone Buti, Daniele Mazzone, Matteo Piano

Atakujący:
Giulio Sabbi, Luca Vettori, Ivan Zaytsev

Przyjmujący:
Michele Fedrizzi, Jiri Kovar, Filippo Lanza, Gabriele Maruotti, Simone Parodi

Libero:
Massimo Colaci, Andrea Giovi, Salvatore Rossini

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved