Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kolejne osłabienie Słowaków, sezon bez Tomáša Kmeťa

Kolejne osłabienie Słowaków, sezon bez Tomáša Kmeťa

fot. Anna Bagińska

Słowacy rozpoczęli przygotowania do sezonu reprezentacyjnego. Flavio Gulinelliego nie omijają jednak problemy, wcześniej z gry w reprezentacji zrezygnował Lukas Diviš, teraz do grona nieobecnych dołączy Tomáš Kmeť.

Ale to nie koniec zmartwień szkoleniowca, bowiem zagrożony jest też występ Martina Nemca.

Reprezentacja naszych południowych sąsiadów rozpoczęła przygotowania do trudów sezonu reprezentacyjnego, w niedzielę duet trenerów Flavio Gulinelli – Marek Kardoš przywitał w Púchovie 12 zawodników. Z szerokiego składu powołanego niespełna tydzień temu wypadł jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, wieloletni kapitan reprezentacji naszych południowych sąsiadów – Tomáš Kmeť. Nie jest pewny też występ kolejnego z bardziej doświadczonych Słowaków, atakującego Martina Nemca.

Na zgrupowaniu jako pierwsi stawili się Milan Bencz, Matej Paták, Martin Sopko st., František Ogurčák, Martin Vlk, Tomáš Halanda, Filip Palgut, Matej Kubš, Tomáš Kriško, Igor Rehák, Šimon Krajčovič i Peter Ondrovič. – Dziś przyjadą jeszcze Piovarči i Repák, jutro do zespołu dołączy Jakubov, który jest jeszcze chory – mówił manager zespołu Slavomír Huba. Niedawno sezon ligowy zakończył Michal Masný, który na zgrupowaniu pojawi się w najbliższych dniach. Wciąż swoje mecze ligowe grają Kohút, Zaťko, Červeň i Kašper, w miniony weekend ostatnie mecze rozegrał Hruška.Sporym osłabieniem dla reprezentacji naszych południowych sąsiadów będzie brak Tomáša Kmeťa, który zmaga się z problemami zdrowotnymi. – Jak tylko skończę walkę o tytuł z Berlinem, będę mieć operację. Dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu miesięcy miałem problemy z ropniami na migdałkach. Tego nie można lekceważyć, bo może być bardzo niebezpieczne dla organizmu. Ilekroć mogłem, grałem w reprezentacji, ale w tej chwili zdrowie jest najważniejsze. Mimo że nie będę z zespołem, to na odległość będę trzymał kciuki za chłopaków – powiedział 195-krotny reprezentant Słowacji i wielokrotny kapitan zespołu. Nie jest to koniec problemów Flavio Gulinelliego, wątpliwa jest też obecność Martina Nemca, który niedawno zdobył mistrzostwo Rumunii. Nemec ma problemy z ramieniem i niedawno zakończył konsultacje, teraz przed atakującym reprezentacji Słowacji leczenie zachowawcze, a następnie rezonans, po którym będzie można ocenić czy zawodnik będzie gotów do gry.

Skład reprezentacji Słowacji na kwalifikacje do ME i LŚ:
Rozgrywający: Michal Masný (Jastrzębski Węgiel), Martin Repák (Saint-Nazaire Volley-Ball), Juraj Zaťko (AZS Politechnika Warszawska), Filip Palgut (Chemie Volley Mitteldeutschland)
Przyjmujący: František Ogurčák (Tonno Callipo Vibo Valentia), Matej Paták (Beauvais Oise), Martin Sopko st. (Galatasaray Istanbul), Ľuboš Kostoláni (Fatra Zlín), Tomáš Halanda (Chemie Volley Mitteldeutschland), Tomáš Kriško (Spartak), Miroslav Jakubov (VK Chemes Humenné)
Środkowi: Emanuel Kohút (Bre Banca Cuneo), Michal Červeň (GFC Ajaccio Volley-Ball), Jozef Piovarči (Czarni Radom), Michal Hruška (SK Posojilnica Aich Dob), Peter Kašper (Cuprum Lubin), Šimon Krajčovič (COP Trenčín), Peter Ondrovič (COP Trenčín)
Atakujący: Martin Nemec (Tomis Konstanca), Milan Bencz (Itely Milano), Igor Rehák (VK Ostrava)
Libero: Roman Ondrušek (Cambrai Volley), Martin Vlk (BBTS Bielsko-Biała), Matej Kubš (VK Prievidza)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved