Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dominik Witczak: Nie wykorzystaliśmy ogromnej szansy

Dominik Witczak: Nie wykorzystaliśmy ogromnej szansy

fot. Sabina Bąk

- Zagraliśmy słabsze spotkanie. Drużyna z Jastrzębia była lepsza, a nasza gra nie wystarczyła, żeby zwyciężyć - mówił po przegranej z Jastrzębskim Węglem Dominik Witczak. Kędzierzynianie skończyli sezon na 4. miejscu w PlusLidze.

Źle podeszliście do tego spotkania mentalnie? Bo przecież umiejętności wam nie brakuje, pokazaliście to już nie raz.

Dominik Witczak:Myślę, że to nie jest tak, że przegraliśmy ten mecz w głowie. Powodem chyba było wykonanie. Do pewnego momentu graliśmy punkt za punkt. Jeżeli udało nam się odskoczyć na trzy punkty od rywala, to zaraz traciliśmy ciężko wypracowaną przewagę. Traciliśmy punkty seriami, a w meczach o brązowy medal nie można dopuszczać do takich sytuacji. W końcówkach setów podejmowaliśmy ryzyko w zagrywce, niestety nie opłaciło nam się to.

Uważasz sezon za stracony?Tak bym tego nie ujął. Zdobyliśmy Puchar Polski. Był to bardzo dobry okres dla ZAKSY. Jeżeli chodzi o play-off, to rywalizacja pozostawia duży niedosyt. Byliśmy bardzo blisko wejścia do finału, ale nie wykorzystaliśmy ogromnej szansy. Pojechaliśmy do Jastrzębia, dwa mecze zakończone w pięciu setach, niestety z niekorzystnym wynikiem dla ZAKSY. W rywalizacji o brązowy medal także nie wykorzystaliśmy swojej szansy. Czujemy duży niedosyty po tym sezonie.

Teraz czekają cię przygotowania w kadrze reprezentacji Polski.

Tak, na początku maja wyjeżdżam na badania do Warszawy. Jeszcze zostaję w Kędzierzynie-Koźlu dwa dni, by oficjalnie zakończyć sezon. Zostanie mi nawet trochę czasu, by odpocząć i spędzić czas z rodziną.

W tym roku zamiast gry na plaży będziesz grał w reprezentacji?

To chyba nie do końca będzie tak. Z pewnością w maju będę pracował z kadrą, to będzie dla mnie wyjątkowy czas. Dużych nadziei nie wiążę z grą w reprezentacji, ale zobaczymy, co będzie. Jeżeli trener uzna, że nie jestem potrzeby, to być może uda mi się rozegrać cały sezon w plażówce.

Rozgrywki zakończone. Czy po tak dobrym sezonie Dominik Witczak nadal będzie reprezentował barwy klubu z Kędzierzyna-Koźla?

Jeżeli nic się nie zmieniło, to zostaję w ZAKSIE. Uzgodniliśmy warunki kontraktu na kolejne dwa lata. Na początku tygodnia będę podpisywał kontrakt i wtedy będę mógł powiedzieć, że zostaję na 100% w ZAKSIE.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved