Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: AT Jastrzębski Węgiel ze złotem

MP młodzików: AT Jastrzębski Węgiel ze złotem

Złoty medal mistrzostw Polski młodzików zdobył Jastrzębski Węgiel. Podopieczni trenera Jakuba Dejewskiego pokonali w finale ES Norwid Częstochowa. Brązowy medal zawiesili na szyjach siatkarze Wifamy Łódź po wygranej nad Maratonem Świnoujście.

Początek meczu układał się po myśli zawodników z Norwida. Częstochowianie szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Mocno zagrywali i świetnie spisywali się na siatce. Przy stanie 11:6 o czas poprosił trener Jakub Dejewski. Siatkarze Norwida do końca seta grali bardzo dobrze i nie pozwolili wyrwać sobie prowadzenia z rąk. Wygrali do 20.

W drugim secie kontrolę nad grą przejęli jastrzębianie. Zagrywką odrzucili rywali od siatki i doskonale spisywali się w kontrach (13:7). Do końca odsłony dyktowali warunki gry, nie dając rywalom ani na chwilę dojść do głosu. Jastrzębie wygrało pewnie do 14.

Na początku tie-breaka na trzypunktowe prowadzenie wyszli gracze Norwida (5:2). Częstochowianie skutecznie grali środkiem. Zmiana stron nastąpiła przy wyniku 8:4. Jastrzębianie po szczęśliwej zagrywce po taśmie wyrównali wynik (11:11). Końcówka meczu stała na naprawdę wysokim poziomie. Ostatnie akcje należały jednak do zespołu Jastrzębskiego Węgla. Gracze Jakuba Dejewskiego wygrali 17:15 i wywalczyli mistrzostwo Polski młodzików.

AT Jastrzębski Węgiel – ES Norwid Częstochowa 2:1
(20:25, 14:25, 17:15)

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Wifamy, którzy po skutecznym bloku wyszli na prowadzenie 3:1. Błędy w przyjęciu łódzkiego zespołu wykorzystali siatkarze Maratonu, doprowadzając szybko do remisu 3:3. Podobna sytuacja zdarzyła się jeszcze kilkakrotnie. Wifama odskakiwała na 2 punkty, a po chwili przeciwnicy wyrównywali. Po asie serwisowym Szymona Bąka pierwsze prowadzenie w meczu uzyskała drużyna ze Świnoujścia (15:14). Na parkiecie toczyła się zacięta i wyrównana walka. W samej końcówce inicjatywę przejęli podopieczni trenera Artura Kulikowskiego i to Maraton objął prowadzenie w meczu 25:22.

Po zmianie stron siatkarze kontynuowali dobre i wyrównane widowisko. Walka toczyła się punkt za punkt. Dobra gra na siatce zespołu z Świnoujścia dała im dwupunktowe prowadzenie 14:12 i o czas poprosił trener Wifamy Włodzimierz Kurek. Po przerwie gracze Maratonu po raz kolejny popisali się efektownym blokiem (15:12). Dzięki dobrej zagrywce Jakuba Brdaka łodzianie zniwelowali straty (16:15). W końcówce warunki gry zaczęli dyktować zawodnicy Wifamy, którzy wygrali 25:20.

Również w tie-breaku chłopaki pokazali dobrą siatkówkę. Obie drużyny pokazały ogromną wolę walki. Akcje obfitowały w mocne ataki i znakomite obrony. Błędy własne drużyny Maratonu dały dwa punkty przewagi Wifamie 10:8. W końcówce łódzki zespół był nie do zatrzymania. Wifama wygrała 15:10 i w całym meczu 2:1.

MMKS Maraton Świnoujście – KS Wifama Łódź 1:2
(25:22, 20:25, 10:15)