Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariola Wojtowicz: Spora ulga i bardzo duża radość

Mariola Wojtowicz: Spora ulga i bardzo duża radość

fot. Magdalena Bojdo

BKS Bielsko-Biała pewnie pokonał w drugim meczu o 5. miejsce MKS Muszyna i wyrównał stan rywalizacji. - Zrobimy wszystko, by ten niedzielny mecz wygrać, chociaż nie obiecuję, że będzie to 3:0 - mówi libero Mariola Wojtowicz przed decydującym meczem.

Siatkarki BKS-u w drugim meczu o 5. miejsce w ORLEN Lidze dość łatwo poradziły sobie we własnej hali z rywalkami z Muszyny i pewnie wygrywając 3:0, wyrównały stan rywalizacji. W niedzielę w Bielsku-Białej decydujący, trzeci mecz. – Jest spora ulga i jest bardzo duża radość. Wygrana 3:0, krótko, będzie więcej czasu na regenerację, żeby przygotować się do niedzielnego meczu. Fajnie, że to wygrałyśmy, mam nadzieję, że w niedzielę wynik również będzie dla nas pomyślny – mówiła tuż po spotkaniu libero bielszczanek, Mariola Wojtowicz.

W sobotę siatkarkom BKS-u wychodziło niemal wszystko. Mocna i celna zagrywka, skuteczny blok, nic więc dziwnego, że wygrana przyszła bardzo szybko. – Muszę pochwalić dziewczyny za blok, był rzeczywiście super. To, co mnie najbardziej cieszy, to to, że zagrałyśmy bardzo dobrze zagrywką. Muszynianka zagrywała bardzo dobrze u siebie, my miałyśmy tam słabe przyjęcie, tym razem to my zagrałyśmy dobry mecz głównie w zagrywce i w bloku – przyznała libero bialskiego klubu.

Kibice z pewnością zapamiętają z tego meczu akcję, w której Mariola Wojtowicz broniła piłkę pod bandami boiska z narażeniem własnego zdrowia. – Przyjechałyśmy na ten mecz z takim nastawieniem, żeby walczyć do końca. Przyznam, że troszeczkę się przestraszyłam, bo nie wiedziałam, jak daleko jestem od trybuny, a zależało mi, żeby dokończyć ten mecz, wejść na boisko i grać dalej. Udało się, w moim odczuciu nie była to jakaś rewelacyjna obrona – mówi sama zawodniczka i zapowiada, że w niedzielę również BKS będzie drużyną, która zwycięży. – Zrobimy wszystko, by ten niedzielny mecz wygrać, chociaż nie obiecuję, że będzie to 3:0 – dodaje Wojtowicz.źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved