Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga włoska K: Zespół Wołosz przegrywa w pierwszym spotkaniu

Liga włoska K: Zespół Wołosz przegrywa w pierwszym spotkaniu

fot. archiwum

W pierwszym finałowym spotkaniu włoskiej ligi drużyna Nordmeccanici Piacenza wygrała 3:1 z Yamamay Busto Arsizio. Kluczowy okazał się drugi set, w którym w końcówce prowadził zespół Busto, a ostatecznie na przewagi zwyciężyły siatkarki z Piacenzy.

Spotkanie lepiej zaczęły przyjezdne, które szybko objęły prowadzenie. Warto podkreślić, że od początku w zespole Yamamay Busto Arsizio grała polska rozgrywająca – Joanna Wołosz. Na drugiej przerwie technicznej przewagę miały siatkarki z Piacenzy (16:13). Jednak gospodynie w końcówce popełniły błędy, a świetnie w bloku i ataku spisywała się Serena Ortolani i to Busto wygrało 25:21. Przyjezdne kontynuowały swoją dobrą grę również w drugiej partii, w której szybko wyszły na prowadzenie 7:2. Zespół z Piacenzy błyskawicznie odrobił straty (8:9), jednak chwilę później, po znakomitych atakach Valentiny Arrighetti drużyna Yamamay ponownie zbudowała przewagę (15:11). Przy stanie 23:20 wydawało się, że siatkarki Busto Arsizio wygrają, jednak w tym momencie zawodniczki Nordmeccanici złapały wiatr w żagle, doprowadziły do remisu po 24, a po bloku Lucii Bosetti wygrały 26:24.

Gospodynie dobrze zaczęły trzecią odsłonę spotkania, dobrze spisywały się Holenderki grające w Piacenzie – Floortje Meijners i Robin De Kruijf (5:2, 12:6). Ponadto Wołosz została zmieniona przez Alessandrę Petrucci. Polską rozgrywającą dzień przed meczem dopadł jakiś wirus i grała ona z wysoką gorączką, która nie pozwoliła jej dokończyć spotkania. Zespół Nordmeccanici grał coraz lepiej i wysoko wygrał – 25:15. Czwarta partia zaczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. Ortolani dopadły skurcze i kolejna zawodniczka Yamamay nie mogła kontynuować gry. Po skutecznym ataku De Kruijf Piacenza wygrała 25:23 i w całym spotkaniu 3:1. Kolejne spotkanie w środę.

Rebecchi Nordmeccanici Piacenza – Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:1
(21:25, 26:24, 25:15, 25:23)stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Piacenzy

Składy zespołów:
Nordmeccanici: Ferretti, Van Hecke (12), Meijners (28), Bosetti (18), De Kruijf (9), Leggeri (7), Sansonna (libero) oraz Bramborova (1), Valeriano, Poggi (libero) i Vindevoghel
Yamamay: Wołosz (2), Ortolani (16), Buijs (12), Marcon (9), Michel (6), Arrighetti (8), Leonardi (libero) oraz Petrucci (1), Bianchini (2), Sloetjes (1) i Garzaro (6)

Zobacz również:
Wyniki rywalizacji play-off we włoskiej Serie A kobiet

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved