Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME: Polacy wygrywają i awansują dalej

Kwal. do ME: Polacy wygrywają i awansują dalej

Juniorzy reprezentacji Polski w ten weekend we Włoszech walczyli o udział w mistrzostwach Europy i wykonali plan w 100%. Podopieczni Jacka Nawrockiego w swoim drugim meczu pokonali gospodarzy 3:1 i pod koniec sierpnia zagrają w Czechach i na Słowacji.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Z każdą kolejną minutą Włosi grali coraz lepiej, zwiększyli swoją przewagę (16:11). Przy stanie 18:12 dla Italii o czas poprosił trener Jacek Nawrocki. Jednak ani przerwa, ani zmiany niewiele dały, ponieważ gospodarze narzucili swój rytm gry. Biało-czerwoni popełniali wiele błędów i nie mogli odnaleźć się na parkiecie, ostatecznie ulegli 19:25. Włosi kontynuowali swoją dobrą passę na początku drugiego seta (8:4). Po przerwie technicznej Polacy wzięli się za odrabianie strat (7:8). W końcu na tablicy wyników pojawił się remis (12:12), od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Na dwa oczka odskoczyli gospodarze (19:17), jednak i tym razem biało-czerwoni odrobili straty (20:20). Ani jedna, ani druga drużyna nie zamierzała odpuszczać, ostatecznie nerwy opanowali nasi reprezentanci, którzy wygrali 31:29.

Podrażnieni Włosi lepiej rozpoczęli trzeciego seta (3:0). Polacy doprowadzili do remisu po 5. Od tego momentu toczyła się wyrówna walka punkt za punkt. Na jedno-, dwupunktowe prowadzenie wychodzili siatkarze z Półwyspu Apenińskiego. Biało-czerwoni utrzymywali kontakt z rywalem, udało im się nawet wyjść na prowadzenie 20:19. Od razu zareagował trener Michele Totire, który poprosił o czas. Po nim Włosi uzyskali dwupunktową przewagę 22:20. Podopieczni Jacka Nawrockiego i tym razem zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:23. Czwarta odsłona od początku do końca należała do naszych reprezentantów, którzy szybko objęli prowadzenie (8:4). Z każdą kolejną akcją jeszcze je powiększali, głównie dzięki mocnej zagrywce Aleksandra Śliwki. Włosi popełniali dużo błędów, które wykorzystali nasi reprezentanci, którzy ostatecznie wygrali 25:15, całe spotkanie 3:1 i dzięki temu wywalczyli awans do mistrzostw Europy. Natomiast Włosi zagrają w trzeciej rundzie kwalifikacji.

Włochy – Polska 1:3
(25:19, 29:31, 13:25, 15:25)

Włochy: Polo (12), Raffaelli (12), Giannelli (2), Mazzone (10), Biglino (9), Milan (12), Balaso (libero) oraz Vitelli (3), Cavuto (2), Pistolesi i Argenta
Polska: Badura (5), Gryc (7), Bieńkowski, Śliwka (16), Szymura (17), Mordyl (10), Piechocki (libero) oraz Komenda (2), Fornal, Bućko (8), Szalpuk (13) i Kochanowski (3)