Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper Wyszków wyrównał stan rywalizacji w finale

I liga M: Camper Wyszków wyrównał stan rywalizacji w finale

Po piątkowej porażce z KPS-em Siedlce w sobotę wyszkowianie wygrali gładko 3:0 i wyrównali stan rywalizacji w finale I ligi mężczyzn. Teraz rywalizacja przenosi się do Siedlec, gdzie 3 i 4 maja rozegrane zostaną dwa kolejne pojedynki o złoty medal.

Gospodarze byli wyraźnie podrażnieni piątkową porażką, goście chcieli pójść za ciosem i ponownie wygrać na trudnym wyszkowskim terenie. Wynik spotkania otworzył Waldemar Świrydowicz, chwilę później po kontrze punkt zdobył Łukasz Kaczorowski i było 2:0 dla gospodarzy. Siedlczanie szybko doprowadzili do remisu za sprawą Mateusza Jasińskiego, który posłał asa serwisowego. Kolejne akcje drugiego meczu finałowego stały pod znakiem gry punkt za punkt. Gospodarze po pierwszej przerwie technicznej zaczęli systematycznie odjeżdżać rywalom, w ataku nie mylili się Łukasz Kaczorowski i Paweł Pietkiewicz, a kiedy ten drugi obił blok Jasińskiego, było 12:9 dla Campera. Na drugiej przerwie technicznej wyszkowianie prowadzili już 16:11, siedlczanie popełniali masę niewymuszonych błędów, oddając wiele punktów Camperowi. Pod koniec premierowej odsłony przyjezdnych stać było jeszcze na jeden zryw, jednak podopieczni Jana Sucha przetrzymali trudne chwile i wygrali 25:20.

Drugą odsłonę od mocnego uderzenia zaczął KPS, atak Jasińskiego z szóstej strefy oraz as serwisowy Damiana Schulza pozwolił gościom objąć prowadzenie 2:0. Camper nie zamierzał odpuścić i natychmiast doprowadził do wyrównania. Miejscowi wyszli na prowadzenie po bloku Sebastiana Wójcika na Jasińskim, Camper nie zwalniał tempa i po punktowej zagrywce Kaczorowskiego schodził na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:4. Zespół z Wyszkowa przez pozostałą część kontrolował przebieg seta, ale w końcówce KPS napędził strachu gospodarzom. Siatkarze Sławomira Gerymskiego cały czas próbowali doprowadzić do remisu, byli tego bliscy, kiedy po efektownej obronie Damiana Sobczaka, który wyciągnął piłkę z trybun, zdobyli punkt. Na tablicy widniał wynik 22:21 dla Campera, KPS poszedł za ciosem i chwilę później był remis po 23 po tym jak w aut uderzył Jakub Urbanowicz, który zastąpił Dariusza Szulika na pozycji środkowego. Na więcej siedlczanom nie pozwolili gospodarze, którzy przebudzili się z letargu i wygrali 25:23

Następna partia, jak się później okazało ostatnia, zaczęła się lepiej dla Campera. Wyszkowianie po bloku na Zbierskim prowadzili 3:1, KPS nie mógł doprowadzić do remisu. Siatkarze z Siedlec wyraźnie odpali z sił i w niczym nie przypominali drużyny, która dzień wcześniej po twardej walce wygrała z gospodarzami 3:2. Camper prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:6, na drugiej po serwisie Schulza w siatkę było już 16:9. Bombardier z Siedlec poziomem dostosował się do swoich kolegów i nie był w stanie odwrócić losów spotkania. Gospodarze pewnie kroczyli po triumf w drugim meczu finałowym, rozbili KPS 25:13 i w walce o złoto I ligi doprowadzili do remisu. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Łukasza Kaczorowskiego, który zanotował na swoim koncie 20 punktów i atakował z 62-procentową skutecznością. Teraz rywalizacja przenosi się do Siedlec, tam 3 i 4 maja Camper i KPS stoczą kolejne boje o złoto I ligi, transmisje z obydwu spotkań przeprowadzi stacja Orange Sport.

KS Camper Wyszków – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:0
(25:20, 25:23, 25:13)

stan rywalizacji play-off: 1:1