Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kwal. do ME: Polacy szybko rozprawili się z Austriakami

Kwal. do ME: Polacy szybko rozprawili się z Austriakami

Bardzo dobrze turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy juniorów rozpoczęli biało-czerwoni. Młodzi siatkarze Jacka Nawrockiego nie mieli większych problemów z pokonaniem reprezentacji Austrii. Polacy pewnie zwyciężyli w trzech setach.

Z powodu wycofania się Ukrainy z kwalifikacji do ME grupa, w której grają biało-czerwoni, jest trzyzespołowa i dopiero dziś nasi juniorzy rozpoczęli walkę o awans. Polacy dobrze weszli w spotkanie, szybko objęli prowadzenie 3:0. Austriacy zmniejszyli straty do jednego oczka, ale po chwili podopieczni Jacka Nawrockiego odskoczyli na bezpieczną przewagę. Biało-czerwoni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, grali skutecznie w ataku. Przy stanie 18:13 dla Polaków o czas poprosił trener Michael Horvath. Przerwa na niewiele się zdała, ponieważ nasi reprezentanci ciągle grali skutecznie, a błędy popełniali Austriacy. Podopieczni Jacka Nawrockiego wygrali 25:20.

Chociaż pierwszy punkt w drugiej odsłonie spotkania zdobyli Austriacy, to nasi zawodnicy grali koncertowo, szybko objęli prowadzenie 7:1. Grali dobrze na zagrywce i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Austriacy nie mogli znaleźć recepty na skutecznych rywali. Z dobrej strony pokazał się Bartłomiej Mordyl. Biało-czerwoni pewnie wygrali 25:14. Początek trzeciego seta był wyrównany, ale później do głosu doszli Polacy (6:3). Podopieczni Jacka Nawrockiego wykorzystywali błędy rywali i od stanu 11:8 zaczęli powiększać przewagę. Nie pomogły czasy brane przez trenera Horvatha. Polacy pewnie zwyciężyli 25:14 i jutro z gospodarzami – Włochami – powalczą o awans do mistrzostw Europy.

Polska – Austria 3:0
(25:20, 25:14, 25:14)

Polska: Szalpuk (4), Mordyl (11), Gryc (5), Szymura (5), Kochanowski (8), Bieńkowski, Piechocki (libero) oraz Śliwka, Komenda, Bućko (6) i Fornal (1)
Austria: Peimpold (4), Ertl, Michel (3), Egger (9), Grabmuller (1), Buchegger (14), Meissner (libero) oraz Steiner (3), Kriener, Moser, Maurer (libero) i Imsirović (1)