Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fuzhou Open: Włosi ze złotym medalem

Fuzhou Open: Włosi ze złotym medalem

Włoska para Nicolai/Lupo zwyciężyła zawody z cyklu World Tour w chińskim Fuzhou. W finale Włosi pokonali Brazylijczyków Alison/Bruno. Na najniższym stopniu podium stanął holenderski duet Stiekema/Varenhorst, który pokonał Łotyszy, Samoilovsa i Smedinsa.

Finałowe spotkanie turnieju w Fuzhou lepiej rozpoczęli zawodnicy z Italii, którzy wygrali pierwszą partię spotkania do 17. Brazylijska para nie zamierzała jednak składać broni i walczyła o doprowadzenie do tie-breaka. Alison i Bruno wygrali druga partię spotkania, pokonując przeciwników do 16. W decydującej odsłonie lepsi ponownie okazali się rozstawieni w turnieju z numerem 7 Włosi, którzy po niespełna 50 minutach gry mogli cieszyć się z końcowego sukcesu, wygrywając tie-breaka 15:13.

Nicolai/Lupo ITA [7] – Alison/Bruno BRA [6] 2:1
(21:17, 16:21, 15:13)

Nie mniej emocji dostarczył mecz o 3. miejsce w turnieju. Po przeciwnych stronach siatki spotkali się w nim Holendrzy Stiekema/Varenhorst i Łotysze Samoilovs/Smedins. O ile pierwszego seta pewnie, 21:17 wygrał duet łotewski, o tyle dwie kolejne partie rozgrywane były na przewagi. Najpierw 26:24 triumfowali Stiekema i Varenhorst, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W trzeciej odsłonie końcówka należała do ekipy z Holandii, która wygrała 16:14 i tym samym mogła cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu.

Stiekema/Varenhorst NED [12] – Samoilovs/Smedins LAT [5] 2:1
(17:21, 26:24, 16:14)