Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Bernardo Rezende odkrył prawie wszystkie karty

Bernardo Rezende odkrył prawie wszystkie karty

fot. archiwum

Skład męskiej reprezentacji Brazylii jest coraz bardziej kompletny. Selekcjoner Canarinhos powołania wysyłał etapami i powoli odkrywał kolejne karty w swojej kadrowej układance. Teraz znana jest już prawie cała szeroka kadra Brazylii.

Pracujący od lat z reprezentacją swego kraju Bernardo Rezende już od końca marca wysyłał powołania do swoich zawodników. Aktualnie na jego liście znajduje się 22 graczy. W gronie reprezentantów oprócz dobrze znanych nazwisk, jak Lucas Saatkamp, Bruno Rezende czy Ricardo Lucarelli, można znaleźć kilku młodych i perspektywicznych siatkarzy. Do tej grupy zalicza się ubiegłoroczny mistrz świata U-23 Lucas Loh, wyróżniający się w Superlidze rozgrywający Murilo Radke czy pukający od kilku sezonów do drzwi pierwszego zespołu Mauricio Borges. Centrum przygotowań do nowego sezonu kadrowego jest jak zwykle mieszcząca się niedaleko Rio de Janeiro Saquarema. W tym ośrodku cały zespół będzie się przygotowywał przez cały sezon reprezentacyjny. Do końca kwietnia kadra będzie trenować w Saquaremie pod okiem asystenta Bernardo Rezende, Rubinho.

Dwudziestodwuosobowy skład nie jest jednak kompletny. Bernardo Rezende nie ma jeszcze do dyspozycji kilku siatkarzy, dla których sezon jeszcze się nie zakończył. Wśród nich są William Arjona, Wallace Souza, Isac Santos Eder Carbonera i Theo Lopes, którzy na początku maja walczyć będą w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz Felipe Fonteles, Raphael i Mauricio Souza, którzy grają o złote medal mistrzostw Turcji.

W 2014 roku zespół narodowy Brazylii czekają dwie docelowe imprezy – Liga Światowa, w której gracze z Kraju Kawy zmierzą się w grupie z Polską, Włochami i Iranem oraz mistrzostwa świata rozgrywane nad Wisłą. Pierwszą z tych imprez Canarinhos zainaugurują 23 maja meczami z Włochami w Jaragua do Sul.Skład reprezentacji Brazylii:

Rozgrywający:
Bruno Rezende (Casa Modena – Włochy)
Murilo Radke (Kappesberg Canoas)
Fernando Kreling (Sada Cruzeiro)

Środkowi:
Lucas Saatkamp (Sesi-SP)
Sidão (Sesi-SP)
Gustavo Bonatto (Volei Brasil Kirin)
Matheus da Cunda (São Bernardo Volei)
Otavio (Vivo/Minas)
Flavio (Vivo/Minas)

Atakujący:
Leandro Vissotto (Kepco – Korea Południowa)
Renan Buiatti (Sesi-SP)
Gregore (Bahiano/Brasil Kirin)
Rafael Araujo (Funvic Taubate)

Przyjmujący:
Murilo Endres (Sesi-SP)
Mauricio Borges (Vivo/Minas)
Lucas Loh (Vivo/Minas)
Ricardo Lucarelli (Sesi-SP)
Douglas de Souza (São Bernardo Volei)
João Rafael (Vivo/Minas)
Rodrigo Leão (RJ Rio de Janeiro)

Libero:
Mario Pedreira (RJ Rio de Janeiro)
Felipe Silva (São Bernardo Volei)

 

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved