Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adam Grabowski: Potrzebuję na boisku „zwierzaka”

Adam Grabowski: Potrzebuję na boisku „zwierzaka”

fot. Piotr Woźniak

Choć sezon jeszcze nie dla wszystkich drużyn dobiegł końca, już teraz niektóre kluby ORLEN Ligi zaczynają budować swój skład na kolejny. - Na razie pracujemy nad nazwiskami, które powinny zostać w Budowlanych - mówił Adam Grabowski.

Siatkarki z województwa łódzkiego na pewno nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Po raz kolejny uplasowały się one w dolnej części tabeli, ale udało im się uniknąć gry w spotkaniach barażowych. Po pierwszej części sezonu liczono jednak na znacznie więcej, bo łodzianki przez jakiś czas plasowały się nawet na piątym miejscu w tabeli. W rozgrywkach Pucharu Polski podobnie jak w zeszłym roku odpadły na wczesnym etapie rozgrywek. Trener Adam Grabowski powoli myśli już więc o kontraktach na nowy sezon, ale jak sam przyznaje, nie wszystko zależy tylko od niego. – Zdarza się, że niektóre zespoły w czasie play-off mają już zamknięte składy na kolejny sezon. Ja mogę sobie jednak myśleć, planować, ale zawodniczki niekoniecznie planują przyszłość z Łodzią. Na razie pracujemy nad nazwiskami, które powinny zostać w Budowlanych – zdradził szkoleniowiec łodzianek.

Klub z Łodzi będzie chciał przedłużyć kontakty z większością zawodniczek, które w tym roku miały okazję stanowić o sile drużyny. Wiadomo już jednak, że nie zostaną przedłużone kontrakty z zawodniczkami zagranicznymi, które nieco zawiodły pokładane w nich nadzieje. W ich miejsce trener Grabowski będzie szukał kolejnych wzmocnień. – Będziemy rozglądać się za przyjmującą, która zagra w szóstce. Do tego chciałbym jakiegoś egzekutora na prawym skrzydle. Tyle tylko, że taka zawodniczka sporo kosztuje i nie wiadomo, czy wytrzyma to nasz budżet – dodał trener. Grabowskiemu zależy także na osobie z silnym charakterem, która mogłaby podnieść morale drużyny w trudnych momentach. Jego zdaniem takiej osoby brakowało właśnie w minionym sezonie w ekipie z Łodzi. – W minionym sezonie w normalnym codziennym życiu było wszystko w porządku, nie mieliśmy żadnych zgrzytów. Potrzebuję jednak na boisku takiego „zwierzaka”, który weźmie na siebie ciężar gry w trudnych sytuacjach. Takich jest mało, ale spróbujemy znaleźć zawodniczkę, której nie zadrży ręka – ocenił trener Budowlanych Łódź.

*więcej w serwisie lodz.sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved