Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ze Roberto opuszcza Amil Campinas

Ze Roberto opuszcza Amil Campinas

fot. archiwum

Po udanej fazie zasadniczej siatkarki Amilu Campinas w półfinale Superligi przegrały z Unileverem Rio de Janeiro i zajęły 4. lokatę. W środę z funkcji trenera zrezygnował Ze Roberto, który skupi się na pracy z kadrą Brazylii. Jego miejsce zajął Paulo Coco.

Zespół z Campinas, w którego barwach w tym sezonie występowały takie zawodniczki jak: Walewska Oliveira, Kristin Hildebrand, Natalia Pereira czy Tandara Caixeta, miał jasno sprecyzowany cel – walka o mistrzowski tytuł. Zespół prowadzony przez Jose Roberto Guimaraesa w fazie zasadniczej prezentował się bardzo dobrze. Siatkarki z Campinas nie uniknęły porażek, jednak ich równa i wysoka forma pozwoliła im zająć drugie miejsce i przystąpić do play-off z komfortowej pozycji. W pierwszej rundzie Amil dwukrotnie wygrał 3:0 z zespołem z São Caetano, jednak w półfinale przeszkodą nie do przejścia okazały się zawodniczki Unileveru Rio de Janeiro. Przegrana w dwóch spotkaniach i ostatecznie czwarte miejsce w lidze nie były satysfakcjonującym wynikiem. Po zakończeniu rozgrywek szkoleniowiec Amilu zdecydował się zrezygnować ze swojej funkcji, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent – Paulo Coco.

Rozstanie Ze Roberto i Amilu nie jest jednak ostateczne. Doświadczony szkoleniowiec dalej będzie uczestniczył w życiu klubu, jednak jego rola będzie bardziej koordynacyjna i pomocnicza. Głównym celem i zadaniem Brazylijczyka będzie jak najlepsze przygotowanie reprezentacji Brazylii kobiet do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. – Amil Campinas dołoży wszelkich starań, aby współpraca z Ze Roberto była kontynuowana. Chcemy, by on dalej uczestniczył w tym projekcie – powiedział kierownik zespołu, Nelson Garrafa. – Nowy trener, Paulo Coco, jest asystentem Ze Roberto od lat i uczestniczył w całym procesie budowy drużyny. Paulo w pełni rozumie filozofię klubu i będzie kontynuował to, co zaczął poprzedni trener – dodał Garrafa.

Koncepcja budowy i prowadzenia zespołu nie powinna ulec drastycznej zmianie, ponieważ Paulo Coco jest asystentem Ze Roberto od wielu lat zarówno w prowadzonych przez niego klubach, jak i w kadrze Canarinhos. – Zapewnienie ciągłości pracy w Amilu oraz zatrzymanie w klubie kluczowych zawodniczek jest niezwykle ważne, ponieważ potwierdza, że jest tutaj wykonywana dobra praca – powiedział na konferencji prasowej nowy opiekun czwartej drużyny Superligi.W uroczystości przedstawienia nowego szkoleniowca Amilu uczestniczył także ustępujący ze stanowiska Ze Roberto. Utytułowany szkoleniowiec bardzo chwalił swojego byłego pracodawcę i wróżył zespołowi sukcesy w nadchodzących latach. – Volei Amil to zespół stworzony do osiągania sukcesów i zwycięstw. Widziałem to w czasie mojego dwuletniego pobytu tutaj. Praca sztabu trenerskiego, wszystkich klubowych działaczy i zawodniczek jest bardzo dobra, wszyscy podchodzą do swoich obowiązków z wielkim uczuciem i lepsze wyniki jeszcze przyjdą. Trenerowi życzę powodzenia w pracy z Volei Amil. To wielki i renomowany zespół, który stwarza doskonałe warunki do pracy, a poza tym pomaga rozwijać siatkówkę w Brazylii. Ciepłe słowa należą się całemu miastu Campinas i tysiącom kibiców, którzy często pojawiali się w naszej hali – zakończył selekcjoner kadry Brazylijek.

źródło: inf. własna, voleiamil.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved