Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Nicola Negro i Elżbieta Skowrońska pożegnali się z Dąbrową Górniczą

Nicola Negro i Elżbieta Skowrońska pożegnali się z Dąbrową Górniczą

fot. Łukasz Krzywański

Po ostatnim meczu o brązowe medale ORLEN Ligi, wygranym przez zespół Trefla Sopot, trener MKS-u Dąbrowa Górnicza Nicola Negro oraz kapitan Elżbieta Skowrońska pożegnali się z zespołem. - Dla mnie był to bardzo dobry okres - mówił Skowrońska.

Siatkarki Atomu Trefla Sopot pokonały po raz trzeci MKS Dąbrowa Górnicza i pewnie sięgnęły po brązowe medale ORLEN Ligi.  – Oczywiście bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, tym bardziej że daje nam ono ten upragniony brązowy medal. Chciałyśmy wygrać ten dzisiejszy mecz, co nam się udało – krótko podsumowała spotkanie kapitan zespołu z Sopotu, Izabela Bełcik.

Zacznę troszkę nietypowo. Teun, jeśli zobaczysz tę konferencję, to wiedz, że to jest twój medal, dziękuję ci bardzo za ten sezon – rozpoczął swoją wypowiedź na konferencji prasowej trener Tomasz Wasilkowski, który tuż przed meczami o brąz zastąpił na ławce trenerskiej Teuna Buijsa. Z mojej strony chciałem bardzo podziękować zwłaszcza zawodniczkom, bo ja jestem młody, a Iza jest bardzo doświadczona, a ta współpraca układała się znakomicie i chcieliśmy zdobyć ten medal. Bardzo chciałem podziękować dwóm Piotrkom, zwłaszcza Piotrkowi Grabanowi, który bardzo mądrze pomagał mi z ławki, bo mecze o medal nie należą do łatwych, dziękuję fizjoterapeutom, którzy walczyli o zawodniczki cały rok, a zwłaszcza Olkowi Bieleckiemu, który oprócz tego, że jest fantastycznym specjalistą, to jest bardzo dobrym człowiekiem i dużo się od niego nauczyłem. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy pracują w klubie, bo wykonują trudną pracę, wszyscy zasługują na ogromne podziękowania – zakończył trener Trefla Sopot.

Gratuluję zespołowi z Sopotu zajęcia trzeciego miejsca. Dziękuję wszystkim kibicom za wspaniałe cztery lata, dla mnie był to bardzo dobry okres – stwierdziła krótko kapitan MKS-u Dąbrowa Górnicza, Elżbieta Skowrońska. Dopytywana przez dziennikarzy, czy te słowa oznaczają rozstanie z zespołem, zawodniczka potwierdziła. Okazało się, że konferencja prasowa była również okazją do pożegnania się z klubem trenera Nicoli Negro. Dzisiaj proszę was o cierpliwość, bo chcę powiedzieć wiele rzeczy. Po pierwsze, gratuluję Atomowi zdobycia medalu, bo nasze rywalki zasłużyły na taki wynik. Po drugie, chciałbym wrócić do konferencji prasowej, która odbyła się po drugim spotkaniu w Sopocie. Byłem wtedy bardzo zdenerwowany i powiedziałem, że mój zespół musi zrozumieć, że musi walczyć z przeciwnikiem. Gratuluję moim podopiecznym tego, co pokazały w dzisiejszym spotkaniu, bo mimo wielkich trudności pokazały one wielki charakter zwłaszcza w pierwszej części pojedynku. Według mnie kluczowym elementem w tym meczu była zagrywka, w pierwszych dwóch setach zagrywaliśmy ostro, a potem utraciliśmy tę moc serwisu. Jestem zasmucony tym wynikiem, bo nie zdobyliśmy brązowych medali, ale muszę dokonać analizy całego sezonu. W tej rywalizacji o miejsce na podium graliśmy bez ani jednej nominalnej atakującej, natomiast Stacha (Joanna Staniucha-Szczurek – przyp. red.) zagrała bardzo dobrze, mimo że jej nominalną pozycją jest przyjęcie. Jednak nasz zespół „zapłacił” za tę zmianę mniejszą możliwością rotacji. W tym sezonie dużo sił mentalnych i fizycznych kosztował nas powrót do dobrej gry po tym słabym początku rozgrywek, w szczególności w styczniu i lutym włożyliśmy wiele wysiłku w naszą pracę. W ćwierćfinale Pucharu Polski pokonaliśmy Impel i prawdopodobnie za ten wynik zapłaciliśmy w końcówce sezonu – mówił włoski szkoleniowiec MKS-u.Poprosiłem, aby dzisiaj na konferencji był ze mną cały sztab szkoleniowy. Za moją pracą stała praca tych ludzi, którzy są dla mnie przyjaciółmi. Chciałbym więc podziękować Leszkowi, Łukaszowi, Przemkowi, Jackowi i jego asystentce Magdzie za całe wsparcie i za ich codzienną pracę na treningach – dodał trener Nicola Negro. W następnym sezonie nie będzie mnie w Dąbrowie. Jest to moja osobista decyzja. Nie jesteśmy maszynami, a ludźmi. Z powodów osobistych muszę wrócić do Włoch. Chciałbym podziękować klubowi, a w szczególności prezesowi Robertowi Koćmie za szansę pracy tutaj, wiarę i wsparcie, które okazywano mi przez cały sezon. Dla mnie był to honor, być tutaj, prowadzić tę drużynę i być członkiem klubu, jakim jest MKS. Życzę wam wszystkiego najlepszego w kolejnych sezonach. Chciałbym także podziękować wszystkim kibicom, którzy zawsze nas wspierali, nawet w najtrudniejszych momentach. Dziękuję bardzo i do zobaczenia – zakończył swoją wypowiedź Włoch.

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved