Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ M: Znamy podział na grupy w turnieju w Brazylii

KMŚ M: Znamy podział na grupy w turnieju w Brazylii

fot. archiwum

Klubowe Mistrzostwa Świata mężczyzn po raz kolejny odbędą się w Belo Horizonte. Już w pierwszym etapie rozgrywek dojdzie do ciekawych meczów, ponieważ w fazie grupowej zmierzą się ze sobą Sada Cruzeiro i Biełogorie oraz UPCN San Juan i Trentino Volley.

W kolejnym turnieju o Klubowe Mistrzostwo Świata zmierzy się osiem zespołów. Jest wśród nich gospodarz imprezy i obrońca tytułu – Sada Cruzeiro, a także kontynentalni mistrzowie: Europy – rosyjskie Biełogorie Biełgorod, Azji – irański Matin Varamin, Afryki – tunezyjski Esperance Tunis oraz Guaynabo Mets z Portoryko reprezentujący strefę NORCECA. Stawkę czterech mistrzów poszczególnych stref i gospodarzy uzupełnił wicemistrz Ameryki Południowej, argentyński UPCN San Juan oraz dwa zespoły, które otrzymały dzikie karty. Wśród szczęśliwców znalazł się katarski Al Rayyan oraz najbardziej utytułowany klub ostatnich lat, czyli Trentino Volley.

Międzynarodowa Federacja Siatkówki w środę ogłosiła skład grup Klubowych Mistrzostw Świata mężczyzn, które odbędą się w dniach od 5 do 10 maja w hali Mineirinho w Belo Horizonte. Do grupy A trafili gospodarze, Guaynabo Mets, Matin Veramin oraz Biełogorie Biełgorod, natomiast w grupie B naprzeciwko siebie staną zespoły: Esperance Tunis, UPCN San Juan, Al Rayyan oraz Trentino Volley. Jak łatwo zauważyć, w obu grupach już na pierwszych rzut oka można wyróżnić zdecydowanych faworytów. Bezsprzecznie są nimi ekipy Sady i Biełogorie w grupie A oraz Trentino i UPCN w grupie B.

Gospodarze, którzy niecałe dwa tygodnie temu zdobyli mistrzostwo Brazylii, od poniedziałku znów zaczęli trenować, by przygotować się do obrony tytułu zdobytego w 2013 roku. Opiekun Sady, Marcelo Mendez, podkreślił, że tegoroczna edycja turnieju jest mocniej obsadzona niż poprzednia. – Musimy bardzo dobrze się przygotować i popracować nad wieloma rzeczami. Wydaje mi się, że konkurencja w bieżących rozgrywkach jest jeszcze silniejsza niż w 2013 roku, kiedy zdobywaliśmy ten tytuł. Nie oszukujmy się – w tych zespołach na danych pozycjach grają jedni z najlepszych zawodników na świecie, więc musimy dać z siebie 100 procent w każdej akcji – podsumował trener teamu z Kraju Kawy.Podział na grupy Klubowych Mistrzostw Świata:

Grupa A:
Sada Cruzeiro Belo Horizonte [BRA]
Matin Veramin [IRA]
Guaynabo Mets [PUR]
Biełogorie Biełgorod [RUS]

Grupa B:
UPCN San Juan [ARG]
Al Rayyan [QAT]
Esperance Tunis [TUN]
Trentino Volley [ITA]

Harmonogram spotkań grupowych (godziny w czasie miejscowym):

Dzień 1 – poniedziałek 5.05.
UPCN San Juan – Esperance Tunis (14:00)
Trentino Volley – Al Rayyan (17:00)
Sada Cruzeiro – Guaynabo Mets (20:00)

Dzień 2 – wtorek 6.05.
Al Rayyan – Esperance Tunis (14:00)
Biełogorie Biełgorod – Guaynabo Mets (17:00)
Sada Cruzeiro – Matin Veramin (20:00)

Dzień 3 – środa 7.05.
Trentino Volley – UPCN San Juan (14:00)
Matin Veramin – Guaynabo Mets (17:00)
Sada Cruzeiro – Biełogorie Biełgorod (20:00)

Dzień 4 – czwartek 8.05.
UPCN San Juan – Al Rayyan (14:00)
Trentino Volley – Esperance Tunis (17:00)
Biełogorie Biełgorod – Matin Veramin (20:00)

źródło: inf. własna, sadacruzeiro.com.br

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved