Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Gajgał–Anioł: Możemy świętować nasz sukces

Katarzyna Gajgał–Anioł: Możemy świętować nasz sukces

fot. Łukasz Krzywański

Chemik Police w trzecim finałowym pojedynku pokonał Impel Wrocław 3:0 i tym samym mógł świętować mistrzostwo Polski. - Wykonałyśmy sporo pracy na treningach, poświęciłyśmy dużo czasu na taktykę - przyznała po pojedynku, Katarzyna Gajgał-Anioł.

Patrząc na wynik, udało wam się odnieść pewne i zdecydowane zwycięstwo. Czy twoim zdaniem ten ostatni, finałowy mecz przebiegał zdecydowanie pod wasze dyktando?

Katarzyna Gajgał-Anioł:Myślę, że ten trzeci set był chyba najbardziej emocjonujący i wyrównany. Ogólnie jednak dałyśmy sobie dobrze radę. W trzeciej partii byłyśmy ogromnie zmotywowane, bardzo chciałyśmy już zakończyć walkę. Naszym celem było zakończyć rywalizację w tym trzecim spotkaniu.

Trzeba przyznać, że zdominowałyście rywalizacje finałową i bardzo wysoko postawiłyście poprzeczkę rywalkom z Wrocławia.

Przygotowywałyśmy się do tego, żeby tak to wyglądało. Szykowałyśmy się bardzo mocno do półfinałów i finałów. Wykonałyśmy sporo pracy na treningach, poświęciłyśmy dużo czasu na taktykę. Cała ta praca miała na celu doprowadzić do takiego rezultatu.Taktyka na rywalizację finałową nastawiona była na mocne „uderzenie”?

Miałyśmy zagrać dobrą siatkówkę i to udało nam się zrobić. Tego musimy się trzymać (śmiech).

Jakie to uczucie zdobyć podwójną koronę?

Super! To jest coś niesamowitego. To nie jest moja pierwsza podwójna korona – więc mam już jakieś doświadczenie (śmiech). Z każdej podwójnej korony cieszę się jednak tak samo. Jestem przeszczęśliwa.

W przyszłym sezonie zatem celem pewnie będzie potrójna korona?

Na razie nie myślę o przyszłym sezonie. Póki co skupiamy się na tym co jest teraz, tutaj. Otrzymałyśmy medale, puchar możemy świętować nasz sukces. Z tego musimy się teraz cieszyć. Za parę dni, tygodni będziemy myślały co dalej.

Sezon 2013/2014 ORLEN Ligi kończy się dla zespołu z Polic. Jak możesz podsumować wasz sezon?

Podsumowałabym to tak, że grałyśmy z ogromną presją. Wiele osób rozdało nam medale już przed sezonem, co utrudniało nieco grę. Wiadomo, różnie to bywa. Grupa Azoty umożliwiła nam jednak zbudowanie bardzo dobrego zespołu i świetnych warunków treningowych. Dzięki temu udało się nam zrealizować nasze cele z dużym spokojem, bo nie musiałyśmy się o nic martwić. Z tego miejsca mogę tylko serdecznie za to wszystko podziękować. Ciężko podsumować sezon po takich emocjach.

Do wygranej pewnie motywowała was też chęć szybkiego powrotu do domu?

Nie, powrót zaplanowany mamy na jutro rano. Każdy jednak powód do motywacji jest dobry (śmiech).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved